Ekipa trenera Mirka Mikića večeras je u revanš utakmici finala s ekipom Izviđača iz Ljubuškog odigrala 21:21 (10:9), što joj je uz pobjedu u prvom susretu obezbijedilo ostanak pehara u klupskoj vitrini.

Borac je bolje počeo utakmicu. Nakon vođstva domaćina od 4:2 u nastavku se uglavnom igralo gol za gol da bi Đorđe Ćelić četvrtim golom donio Borcu vođstvo od 10:8. Ipak, Nikola Džono je smanjio razliku u finišu poluvremena.

Banjalučani su odlično otvorili drugi dio utakmice, sa dva gola Milana Dakića, jednim Luke Kneževića te odličnim Bojanom Ljubišićem na golu stigao na plus četiri. Gosti se nisu predavali, stigli su na 16:16, ali Borac nije dozvolio preokret.

Najbolji u Borcu bili su Ćelić i Dakić sa po šest golova i Ljubišić sa 10 odbrana, a u Izviđaču Vedran Delić i Milan Vukšić sa po šest pogodaka, te Јosip Kvesić sa 11 odbrana.

Borac je u prvoj utakmici koja je igrana u Ljubuškom slavio rezultatom 23:22.

Pehar pobjednika Kupa BiH kapitenu “crveno-plavih” Đorđu Ćeliću, uručio je član Upravnog odbora RK Borac Goran Selak.

Za banjalučki klub ovo je sedma ukupna i druga uzastopna titula u najmasovnijem bh. rukometnom takmičenju.

Svih 60 minuta Borac je imao veliku podršku sa tribina.

Popularni “lešinari” glasno su bodrili svoje pulene, a dvorana u kampusu bila je premalena da primi sve ljubitelje rukometa.

Prethodni članakVrijeme: Danas oblačno, povremeno sa kišom
Naredni članakDurent se povrijedio, ali “Ratnici” pobijedili Hjuston za prvu meč loptu