Rukometaši Srbije rutinski i ubjedljivo savladali su selekciju Alžira 36:27 (16:13, 20:14) u okviru prvog kola Grupe E na Svjetskom prvenstvu.

Izabranici selektora Đirone su od starta meča nametnuli sopstveni stil igre koji rukometaši Alžira nisu mogli da isprate do kraja, što je rezultiralo pobjedom Srbije.

Utakmica je počela prednošću Srbije od dva gola, a u nastavku je bilo oscilacija u igri “orlova”, međutim protivnici se nisu dobro snašli u fazi napada i nisu napravili iskorak ka vođstvu, 8:8.

Do sredine prvog poluvremena utakmica je bila ujednačena kada je na scenu stupio mladi Stefan Dodić koji je igrom i asistencijama razmrdao saigrače u fazi napada.

U prvom poluvremenu najviše su se istakli kapiten Nemanja Ilić i Petar Đorđić.

Obojica su dala četiri gola. Ilić šutirao 4/5, a bek reprezentacije Srbije imao nešto lošiji procenat šuta – 4/6.

Srbija je u prvom poluvremenu postigla 16 golova iz 27 šuteva i zaradila tri isključenja. Pešmalbek je dva puta isključen, Marsenić jedanput.

Drugo poluvrijeme bilo je plodonosnije kada je riječ o reprezentaciji Srbije. Rukometaši su postigli 20 golova, a primili 14. Alžirci nisu imali rješenje za napade “orlova”, a nerijetko su bili dekoncentrisani u ofanzivi.

Na krilima Đorđića i Vorkapića, ali i u defanzivi zahvaljujući Abutoviću “orlovi” su stekli prvu veliku prednost na meču od 26:19.

U posljednjih desetak minuta “orlovi” su igrali potpuno rasterećeno. Tandem Dodić – Marsenić ispostavio se kao dobitna kombinacija, budući da je mladi rukometaš Srbije sa pozicije srednjeg beka upošljavao iskusnijeg saigrača na poziciji pivota, što je rezultiralo golovima koje Alžir nije stigao.

Na golu je briljirao Vladimir Cupara koji je u prvih 30 minuta odbranio devet šuteva Alžiru.

Na koncu, na pozicioni napad, Alžirci ništa nisu mogli da urade, ali u tranziciji, zadavali su probleme Srbiji tokom većeg dijela meča.

Prvi trijumf i dva boda u Grupi E Srbija je zabilježila nakon trijumfa nad Alžirom.

U drugom kolu “orlovi” igraju protiv Njemačke koja je savladala Katar 31:27.

Prethodni članakDodik: Ozbiljno shvatiti upozorenje na obilne padavine