Fudbaleri Rome nisu uspjeli da se plasiraju u finale Lige šampiona, iako su u revašu savladali engleski Liverpul sa 4:2.

Ta pobjeda je Rimljanima bila nedovoljna jer su na gostovanju izgubili sa 5:2.

Liverpul je došao u vođstvo već u devetom minutu golom Manea.

Igrač engleskog tima Milner u 15. minutu postiže pogodak, ali je zatresao svoju mrežu, te tako Romi donio izjednačenje.

Deset minuta kasnije Vijnaldum vraća prednost Liverpulu, i tako postavlja konačan rezultat prvog dijela.

Roma je bolje krenula u drugom poluvremenu. Pokušavala je da ugrozi gol gostiju, ali je golman Engleza bio siguran u gotovo svim situacijama.

Reprezentativac BiH Edin Džeko u 52. minutu donosi novo izjednačenje svom timu.

Roma se nije zaustavljala, ali je odbrana gostujućeg tima djelovala neprobojno.

Kada bi uspjeli da zaobiđu odbranu Liverpula, igrače Rome bi zaustavio golman Karius.

Na sljedeći pogodak čekali smo do 86. minuta. Naingolan je sjajno zatresao mrežu sa nekih dvadeset metara.

Konačan rezultat postavio je isti igrač u 94. minutu nakon uspješno izvedenog jedanaesterca.

Međutim, poslije toga nije bilo vremena jer je Skomina odsvirao kraj odmah nakon izvedenog centra.

Liverpul će se za titulu Lige šampiona boriti sa Real Madridom koji je u polufinalnom dvomeču bio bolji od Bajerna.

Finale je na programu 26. maja u Kijevu.