SLOGA – SLOBODA 1:1 (1:1)
DOBOJ: Strijelci: 0:1 Stijepić u 21, 1:1 Lukić u 42.minutu (iz jedanaesterca). Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Danijel Vidović (Srbac). Delegat: Milivoje Marković (Zvornik).Žuti kartoni: Hadžimujić, Ivešić (Sloga), Gračanin, Maksimović, Topić (Sloboda).
SLOGA: Jupić, Janković, Hadžimujić, Lazić, Gavrić (od 86.minuta Subašić), Lukić, Blagojević, Ivešić, Čebić, Radovanović, Ristić. Trener: Danimir Milkanović.
SLOBODA: Modić, Jekić, Lazendić, Peno (od 54.minuta Topić), Savanović, Đukarić, Crnomarković, Maksimović, Sladojević, Malinović, Stijepić. Trener: Čedomir Ćulum.
Igrač utakmice: Borislav Lukić (Sloga).
Na otvaranju Lige za opstanak prvoligaškog karavana Srpske Sloga i Sloboda iz Mrkonjić Grada odigrali su neriješeno 1:1. Sloga je većim dijelom meča imala terensku inicijativu i stvarala zrelije prilike ali bez uspjeha.
U 9.minutu Sloga se našla u idealnoj šansi za gol Željko Radovanović je šutirao ali ispred same gol linije intervenisao je jedan odbrambeni igrač gostiju. Igrao se 21.minut brz napad izveli su gosti, a na ubacivanje sa strane odlično reaguje Saša Stijepić i dovodi Slobodu u vođstvo 0:1. Od tog trenutka Sloga je pokušavala da dođe do izjednačenja. To im je pošlo za rukom u 42. minutu kada je nakon igranja rukom u šesnaestercu od strane jednog gostujućeg igrača dosuđen kazneni udarac. Siguran sa bijele tačke bio je Borislav Lukić za 1:1.
Tekao je 58.minut kada je Lukić odlično uposlio Dejana Gavrića koji je izašao sam na golmana otišao je suviše u stranu i spetljao se pa je prilika otišla u nepovrat. Isti igrač se našao u šansi u 73.minutu ali je njegov udarac otišao iznad prečke. U 81.minutu Sloboda je bila u odličnoj situaciji za gol,ali udarac je sjajno odbranio mladi čuvar mreže Sloge Mirano Jupić. U sudijskom vremenu Sloga je bila u velikoj prilici da dođe do pobjede ali nažalost nisu uspjeli.
Sloga je nakon ove utakmice i dalje na samom dnu. Posljednju poziciju dijeli sa Napretkom sa 17 bodova. Do kraja će ove dvije ekipe zajedno sa Kozarom voditi grčevitu borbu za opstanak.