Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su pobjedu na domaćem terenu savladavši Orlando Medžik rezultatom 113:104.

Denver je nastavio pobjedonosni niz i produžio ga na četiri meča, te se vratio na treću poziciju Zapada, iza Lejkersa i Klipersa.

Novu briljantnu partiju vidjeli smo od Nikole Јokića, koji je meč završio sa 18 poena (7/14), 9 skokova i 12 asistencija, uz četiri izgubljene lopte.

Nije sve išlo po planu za Nagetse pošto su u drugo poluvrijeme ušli sa dvocifrenim minusom koji je uskoro iznosio i 19 poena.

Uslijedila je ogromna serija tima Majka Melouna koji je od 50:69 došao do prednosti od 74:69 i time preokrenuo cjelokupan tok meča.

Denverova prednost ubrzo je postala dvocifrena, Orlando je uspio da je smanji i da dođe na jedan posjed razlike u završnici, ali domaćin nije dopustio novi preokret na meču.

Najefikasniji Јokićev saigrač bio je Džamal Marej sa 33 poena, dok ih je obojicu dobro pratio Pol Milsap sa 15 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević predvodio je Medžik sa 20 poena, sedam skokova i pet asistencija. Di Džej Ogastin je dodao 18, a Evan Furnije 13 poena.

Košarkaši Portlanda, Bostona i Nju Orleansa došli su do pobjeda u noći između srijede i četvrtka.

Portland Trejlblejzersi su na domaćem parketu savladali Golden Stejt Voriorse rezultatom 122:112.

Aktuelni vicešampion lige nastavio je da pruža nezabilježeno loše partije i upisao deveti poraz u posljednjih deset mečeva, te ostao zakucan za samo dno NBA tabele.

Za razliku od većine prethodnih mečeva Voriorsi su se dobro držali tokom maltene svih 48 minuta protiv dobrog protivnika.

Portland je uglavnom vodio ali njihova razlika nije bila velika. Voriorsi ipak nisu imali dovoljno snage za posljednji napad na preokret, pa je razlika završila kao dvocifrena.

Demijan Lilard je odigrao fenomenalno i imao 31 poen uz 13 asistencija, dok je Hasan Vajtsajd upisao dabl-dabl od 16 poena i 23 skoka. Si Džej Mekolum je dodao 30, a Karmelo Entoni 17 poena.

Dianđelo Rasel je vukao svoj sastav sa 26 poena i sedam asistencija, a pratio ga je Glen Robinson sa 17 poena.

Dalas Maveriksi odigrali su solidan meč i bez Luke Dončića, ali nisu uspjeli da savladaju potentan sastav Boston Seltiksa. U Dalasu je bilo 103:109.

Mavsi su imali i dvocifrenu prednost tokom meča, ali se ona istopila u pred posljednji kvartal.

Seltiksi su poveli i onda mic po mic uvećavali prednost koja je došla i do +12 (88:10), a vremena za povratak nije bilo za domaćina.

Tri igrača su se istakla kod gostiju – Kemba Voker je imao 32, Džejlen Braun 26, a Džejson Tejtum 24 poena.

Kristaps Porzingis je ponovo preuzeo odgovornost u izostanku Slovenca i imao 23 poena i 13 skokova, ali to, uz 20 poena Seta Karija i dabl-dabl Džejlena Bransona (10p, 11as), nije bilo dovoljno.

Izostanak Karl-Entonija Taunsa bio je preveliki zalogaj za Minesota Timbervulvse, koji su pred svojim navijačima poraženi od Nju Orleans Pelikansa rezultatom 107:99.

Pelikansi su konstantno vodili i prvi i jedini put su gubili na samom početku meča, kada su “vukovi” imali 9:2.

Oni su time prekinuli niz od 13 poraza zaredom, a letargičnoj Minesoti nanijeli osmi neuspjeh u nizu.

“Pelikane” je predvodio Brendon Ingram sa 34 poena, šest skokova i pet asistencija, dok se Džru Holidej ispromašivao, ali je zabilježio 18 poena.

Endrju Vigins je imao 27 poena na drugoj strani. Đorđi Đeng je dodao 13, a Robert Kavington 12 poena, uz osam odnosno sedam skokova.

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera savladali su Memfis Grizlise 126:122 poslije nevjerovatnog preokreta na svom terenu.

Grizlisi su imali čak 24 poena prednosti sredinom trećeg perioda (89:65), ali Tander u posljednjih sedam minuta postiže 29 poena i smanjuje na 100:93.

Već u četvrtom minutu posljednjeg kvartala domaćin je bio na pola koša zaostatka (102:101), da bi osam minuta prije kraja i proekrenuo trojkom Denisa Šrudera na 105:104.

Uslijedila je rezultatska “klackalica”, da bi Tander u posljednjem minutu serijom 6:2 riješio pitanje pobjednika.

Domaćina je predvodio Šruder sa 31 poenom uz impresivnih 10/14 za dva poena (1/5 trojke) i 7 asistencija.

Najbolje su ga pratili Danilo Galinari i Šaj Gildžus-Aleksander sa po 20, dok je 18 ubacio Kris Pol.

Najefikasniji u redovima Memfisa bio je Јonas Valančunas sa 24 poena i 9 skokova, 22 je dodao Džej Morant uz 7 asistencija.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić nije dobio ni jedan sekund na parketu na ovom meču.

Prvi poraz 76ersa u Filadelfiji

Iznenađenje večeri priredio je Majami Hit koji je nanio Filadelfija 76ersima prvi poraz kod kuće sa 108:104.

Sjajan je bio Kendrik Nan sa 26 poena, dok ga je najbolje pratio Bem Adebajo sa 23 uz 9 skokova i 5 asistencija.

Dankan Robinson je ubacio 15, dok ih je Džimi Batler ispratio sa 14 poena, 7 skokova i 5 asistencija.

Sikserse je nosio Džoel Embid sa 22 poena i 19 skokova, 20 je dodao Tobajas Heris, a po 17 su ubacili Ben Simons i Džoš Ričardson.

Tripl-dabl Laurija

Toronto je bio siguran u Detroitu sa 112:99 uz tripl-dabl Kajla Laurija sa 20 poena uz po 10 skokova i asistencija.

Najefikasniji je bio Paskal Sijakam koji je pogodio šest trojki i ukupno ubacio 26 poena, a sjajan je bio i Serž Ibaka sa 25 poena i 13 skokova.

Dvocifren učinak imao je još O Dži Anunobi sa 19 poena i osam skokova.

Pistonse je predvodio Andre Dramond sa 22 poena i 18 skokova, 16 je postigao Derik Rouz, dok je Blejk Grifin dodao 15.

Bulsi nadoknadili -18 u posljednjoj četvrtini

Čikago Bulsi savladali su Vašington Vizardse 110:109 poslije produžetka u prestonici, preokrenuvši 18 poena deficita u posljednjoj četvrtini.

Bulsi su serijom 21:3 izjednačili na 96:96 na pet i po sekundi prije kraja, Bredli Bil donosi prednost Vizardsima na 0,5s prije sirene, ali domaći griješe i fauliraju Zeka Lavina prilikom izvođenja lopte i on pogađa oba penala za dodatnih pet minuta.

Nakon velike borbe, Vendel Karter polaže na 9,1 sekundi prije kraja produžetka za slavlje Bulsa u Vašingtonu.

Goste je predvodio Lauri Markanen sa 31 poenom i 9 skokova, Lavin je dodao 24, a 17 je ubacio Tomaš Satoranski.

Najefikasniji u redovima Vizardsa bio je Davis Bertans sa 26 poena i šutem za tri 7/13, dok je 22 dodao Bil.

Klivlend Kavalirsi su nadigrali Šarlot Hornetse 100:98.

Predvodio ih je Kolin Sekston sa 23 poena, dok je 18 ubacio Džedi Osman.

Po dabl-dabl su zabilježili Kevin Lav sa 16 poena i 14 skokova uz 7 asistencija i Tristan Tompson sa 14 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Hornetsima nije bila dovoljna sjajna partija Terija Rozijea sa 35 poena jer ga je dostojno pratio samo Kodi Zeler sa 15 uz 9 skokova.

Prethodni članakĐoković napada peti trofej i otvara sezonu u Abu Dabiju (FOTO)
Naredni članakServisna informacija Policijske uprave Doboj za 18.12.2019. godine