Fudbaleri dobojske Sloge Meridian poraženi su u finalu fudbalskog Kupa Republike Srpske od ekipe Zvijezda 09.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1, dok je nakon izvođenja penala ekipa iz Etno sela Stanišić slavila sa 6:5.

Prvi u vođstvo došli su fudbaleri Zvijezde 09, a Kajode Saliman zatresao je mrežu Sloge u 25. minutu susreta.

Ipak, deset minuta kasnije Sloga dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Momčilo Mrkaić.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Oprezno su ušle i jedna i druga ekipa u nastavku.

Igralo se uglavnom na sredini terena, pa se nakon 90 minuta igre rezultat više nije mijenjao, a nakon toga pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Za Zvijezdu 09 pogađali su Tomanović, Ponjević, Karaklajić, Marić, Matić i Dujković, dok precizni nisu bili Ivančić i Šapić.

Što se Sloge tiče pogađali su: Veselinović, Brnović, Kvesić, Redžić i Milanović, dok su promašili Kvesić, Mrkaić i Nikolić.

RTV Doboj

Prethodni članakDOBOJ: Jerinić kandidat za gradonačelnika, Nikolić nosilac odborničke liste