Košarkaši LA Klipersa savladali su Dalas na gostovanju sa 109:99 kome nije pomogla ni odlična igra Luke Dončića.

Slovenački internacionalac je meč završio sa 34. tripl-dabllom u karijeri ali mu je to slaba utjeha poslije poraza.

Gosti iz Los Anđelesa revanširali su se Dalasu za božićni poraz u Stejpls Centaru iako je Luka Dončić odigrao još jedan od odličnih mečeva u nizu.

Slovenac je bio najefikasniji igrač i za nešto više od 38 minuta na terenu postigao 25 poena uz 16 asistencija i 10 skokova. Sako jestigao do svog 34. tripl-dabla u karijeri, a devetog ove sezone.

No to nije bilo dovoljno jer su gosti od samog starta kolektivnom igrom preuzeli inicijativu, poveli i potom održavali prednost do kraja utakmice. Dalas je samo u nekoliko navrata uspijevao da zapreti izjednačenjem tokom druge četvrtine i to je bilo sve.

Predvodio ih je za igru raspoloženi Kavaji Lenard koji je za 40 minuta postigao 22 poena uz osam skokova i sedam asistencija. Odlično su ga pratili Pol Džordž i Ivica Zubac sa po 15 poena, dok je Markus Moris imao poen manje.

U poraženom Dalasu Kristaps Porzingis je postigao 22, a Tim Hardavej dodao 21 poen, a Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Na gostovanjima su ubjedljivo slavili LA Lejkersi nad Golden stejtom sa 128:97 i San Antonio nad Detroitom sa 109:99.

Na domaćem terenu Finiks je deklasirao Memfis sa 122:99, a Denver bio ubjedljiv u duelu sa Indijanom sa 121:106 uz novu odličnu igru Nikole Јokića koji je ostvario svoj 35. dabl-dabl u sezoni.