BANJA LUKA – Dvorana: OŠ “Borisav Stanković”. Gledalaca: 150. Sudije: Jovana i Marija Novaković (obje iz Banja Luke). Delegat: Čedomir Đukić (Banja Luka). Sedmerci: Kaluđer 6(3), Sloga dva 2(1). Isključenja: Kaluđer 4, Sloga dva 16 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Danilo Ristić (Sloga 2) u 58. minutu.

KALUĐER: Rogić, Danilović 3, Partinović 2(1), Stojanović 3, Davidović 5(1), Rabić 1, Marić, Štrkić, Bursać, Lužija, Puzić 4, Joldžić, J.Babić 3(1), Slijepčević 1, V.Babić 4, Ivetić. Trener: Branko Popović.

SLOGA 2: Ognjen Maksimović 4, Đurđević 3(1), Radić 2, Đurić, Ristić 2, Miloš Maksimović 6, Lazić, Miličević 9, Savković 1, Šućur, Nikola Nakić, Igor Nakić, Gužvić, Marković, Bonić, Bajović. Trener: Aleksandar Miličević.

Rukometaši Sloge 2 su u derbiju kola i cijelog prvenstva na gostovanju u Banjoj Luci savladali domaći Kaluđer rezultatom 27:23. Oni su tako osvojili titulu jesenjeg šampiona drugoligaškog zapada. Bila je ovo humanitarna i svečarska utakmica, domaći su priredili muziku uživo i druženje uz piće. Kaluđeri su dobro igrali u prvom poluvremenu. Utakmica je bila izjednačena sve do 22. minuta kada domaći serijom 3:0 odlaze na plus tri 12:9. Sa istom razlikom u korist domaćih otišlo se na odmor 14:11.

U drugom dijelu Sloga je bila znatno bolja. Na samom startu prave seriju 5:0 i prelaze u vođstvo 16:14. Od tog trenutka domaćim više nisu dali ni tračak nade. Držali su sve konce igre u svojim rukama. Pet minuta prije kraja gosti su imali plus pet 26:21. Utakmicu su mirno priveli kraju za konačan trijumf 27:23.

Najefikasniji u ekipi Kaluđera bili su Zoran Davidović sa 5, te Nikola Puzić i Vanja Babić sa po 4 gola. U pobjedničkom taboru najefikasniji su bili Dušan Miličević sa 9 i Miloš Maksimović sa 6 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakTest hrabrosti: Selo u kojem čim zađe sunce malo ko smije da boravi
Naredni članakDOBOJ: 3. Sajam zapošljavanja i obrazovanja odraslih