Košarkaši Crvene zvezde poraženi su poslije produžetaka od Albe (84:90) u meču 14. kola Evrolige.

Po četvrtinama je bilo 16:15, 21:19, 20:14, 19:29, u dodatnih pet minuta bilo je 8:14.

Zvezda je ponovo uspjela gotovo dobijenu utakmicu prokockati, i sve ono što je gradila u prve tri četvrtine prosula je u posljednjih deset minuta, pa i prednost od +14 (64:50).

U posljednjih deset sekundi Zvezda je ušla sa plus 2 (76:74) i napadom koji je prokockala, da bi Sikma pogodio za njemačkog šampiona dva bacanja 1,3 sekunde prije kraja. Psihički slomljeni, “crveno-bijeli” nisu ozbiljnije mogli parirati Albi u produžetku za novi poraz, pa sada šampion Srbije nalazi se na 16. poziciji, dok je Alba četiri mjesta bolje plasirana.