Košarkaši Partizana poraženi su Burža u gostima rezultatom 73:71, u utakmici 10. kola Evrokupa.

Partizan je izgubio iako je vodio tokom većeg dijela susreta, a presudio mu je Tomas Skrab u posljednjoj sekundi, pošto je pokupio promašaj Danila Anđušića i bio brži od sirene.

Crno-bijeli su katastrofalno reagovali pošto se lopta odbila od table i takmičenje u grupi će najvjerovatnije završiti na četvrtoj poziciji, odakle će u Top 16 fazu.

Utakmica u Francuskoj počela je “na plećima” Rašona Tomasa, koji je u prvih nekoliko napada rješavao napade Partizana. Uspjeli su gostujući igrači da dođu do prednosti u finišu prve četvrtine, a da sredinom odu i na +10.

Činilo se u tim trenucima da će ekipa Saša Filipovskog tada uspjeti da slomi otpor domaćina, ali se to nije dogodilo.

Burž je uspio da se vrati i kazni lošu završnicu prvog poluvremena crno-bijelih, pa je razlika na pauzi iznosila samo pola poena.

Duel nije bio previše kvalitetan, štaviše, obilovao je greškama, lošim odlukama i promašenim šutevima. Nekada su timovi promašivali u serijama, a Burž je trećem kvartalu čak uspio i da preokrene.

Srećom, to je bilo kratkog daha, pošto je Partizan uzvratio i ponovo preuzeo kakvu-takvu rezultatsku kontrolu.

Ni tu nije bio kraj jer se ponovo desilo isto – preokret Francuza, pa odgovor crno-bijelih. Dramatična završnica je bila neizbježna i ovoga puta… Skrab je na već opisan način riješio pitanje pobjednika i raspored u grupi u kojoj je Huventud pobjedom nad Uniksom (84:77) ovjerio prvu poziciju.

Heroj Skrab je završio susret sa 11 poena, jednim manje od Pelosa, dok je Anđušić bio najefikasniji sa 16, uz tri asistencije.

Kod Partizana se istakao Tomas sa 15 postignutih poena, dok je još jedino Miler-Mekintajer imao dvocifren učinak – dodao je 11 poena.

U ostalim utakmicama Bahčešehir je konačno naplatio dobre partije u Evrokupu i savladao Veneciju sa 108:74, dok je Levaloa bio bolji od Breše sa 86:81.

Partizan zatvara prvu fazu zaostalom utakmicom sa Venecijom.