Fudbaleri Sloge Meridian poraženi su danas na stadionu „Dr Milan Jelić” u Modriči od ekipe banjalučkog Borca rezultatom 0:4 (0:4), u derbi susretu 16. kola Premijer lige BiH.

Borac je poveo golom Sebastiana Herere u 8. minuti iz slobodnog udarca. Vođstvo gostiju nakon kornera duplirao je Jovo Lukić udarcem glavom sa peterca. Isti igrač pogodio je i 28. munuti uz veliku pomoć golnana Sloge Ilje Gučmazova, koji je nesmotreno intervenisao. Konačan rezultat postavio je u 39. minuti Srđan Grahovac preciznim udarcem po zemlji sa dvadeset metara.

Nakon nepotpuno odigranog 16. kola Dobojlije zauzimaju petu poziciju na ligaškoj tabeli sa 24 osvojena boda i gol razlikom 21:27 (-6).

U narednom 17. kolu Sloga Meridian dočekuje Posušje.

Pripremio: Igor Jovanović