DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla). Sedmerci: Izviđač Central osiguranje 7(5), Vojvodina 5(4). Isključenja: Izviđač Central osiguranje 18, Vojvodina 4 minuta. Treće isključenje: Dragan Šoljić (Izviđač Central osiguranje) u 52. minutu. Diskvalifikacije (crveni kartoni): Vedran Delić (Izviđač Central osiguranje) u 29. minutu i Svetislav Verkić (Vojvodina) u 52. minutu.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 3, Alilović, Kos, Ivanović 7(4), Jozinović, Primorac, Šoljić 1, Džono 4, Delić 2(1), Maretić 4, Grbavac, Pavlak 1, Buntić, Muhović, Buljubašić, Mandić. Trener: Mario Bjeliš.

VOJVODINA: Ovčina 3, Milić, Mirković 1, Pribak 1, Ilić 1(1), Medurić 3, Arsenić, Ratković 2, Prodanović, Stanković 3, Verkić, Milašević, Orbović 4, Grozdanić 8(3), Vučković, Sretenović 1. Trener: Boris Rojević.

Šampion Srbije Vojvodina slavila je pobjedu protiv bosanskohercegovačkog šampiona Izviđača rezultatom 27:22 (16:10). Vojvodina je od samog početka pokazala da će se samo ona pitati za pobjedu. Već u prvih devet minuta poveli su rezultatom 8:0. Skauti tek nakon deset minuta uspjevaju postići gol, tada serijom 4:0 svoj zaostatak su prepolovili 4:8 (15. minut). Novosođani su prednost od 4 gola održavali, dok su je u finišu prvog dijela povećali na plus šest 16:10.

Izviđač je u drugom poluvremenu zaigrao bolje. U 42. minutu prišli su na dva gola minusa 17:19. Deset minuta kasnije potpuno su se približili, Vojvodina je imala samo gol prednosti 22:21. Ali onda sa 4 uzastopna pogotka rješavaju utakmicu 26:21 (59. minut). Na kraju zaslužena pobjeda “lala” 27:22. Ovo je već drugi poraz Izviđača na turniru.

Najefikasniji u Izviđaču bili su Miljan Ivanović sa 7, te Nikola Džono i Duje Maretić sa po 4 gola. Kod Vojvodine najubojitiji je bio Miloš Grozdanić sa 8 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakPutevi: Saobraćaj se na većini puteva u RS odvija bez zastoja i posebnih ograničenja
Naredni članakVrijeme: Danas promjenljivo, popodne sa kišom i pljuskovima