DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Jovana Budiša i Lana Knežević (obje iz Banja Luke). Delegat: Milan Kuprešnin (Banja Luka). Sedmerci: Doboj 6(5), Brod 8(7). Isključenja: Doboj 4, Brod 6 minuta.

DOBOJ: Nikić (12 odbrana), Miličević 5, Marković 3, Garić 8(5), Sanja Petrović 1, Grabovičkić 2, Radulović 1, Stanojević, Mikelini, Jurkas, Ignjić, Todorović, Mujaković, Klopić, Udovičić. Trener: Saša Madžarević.

BROD: Gajić (19 odbrana, sedmerac), Radovanović, Čvorak, Šukurma, Marković, Marijanović 1, Janković 5(2), Milojević, Balatunović 1, Vasilić, Cvijanović 10(5), Šavrljuga, Radojev. Trener: Ljiljana Tadić.

Rukometašice Doboja teže nego što se očekivalo savladale su ekipu brod rezultatom 20:17.

Gošće su odlično otvorile utakmicu i u 10. minutu imale su vođstvo 4:0. Odlična na golu gošći bila je Tea Gajić, koja je u tim trenucima bila  nesavladiva. Domaće prvi gol postižu tek u 11. minutu. U 18. minutu Brođanke su imale vođstvo 7:2. Zatim u 26. minutu domaće serijom 4:0 dolaze na gol zaostatka 6:7. U posljednjim trenucima prvog dijela stižu do izjednačenja 9:9. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku se vodila velika borba. Teško su se postizali golovi. Što znači da  su igrale se čvrste odbrane. Odlično su branile i jedna i druga na golu. U 39. minutu gošće su imale vođstvo 12:10. A onda na krilima Anđele Garić koja je postigla 3 i Tee Marković sa jednim golom domaće dolaze do preokreta 14:12( 46. minut). Od tog trenutka vođstvo više nisu ispuštale. Na kraju su slavile rezultatom 20:17.

Najzaslužnije za pobjedu Doboja bile su Anđela Garić sa 8 i Zorana Miličević sa 5 golova. Kod gošći izvrsna je bila na golu Tea Gajić sa 19 odbrana i Marina Cvijanović postigla je 10 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakMinistarstvo poljoprivrede Republike Srpske: Isplaćeno 3.043.333 KM za podsticaje
Naredni članakPrestao važiti član Ustava Republike Srpske o izricanju smrtne kazne