SLOGA – ZVIJEZDA 09 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Krajišnik u 34. (iz jedanaesterca), 0:2 Govedarica u 75.minutu. Stadion: ”Luke”. Gledalaca: 200. Sudija: Jovo Karić (Trebinje). Pomoćnici: Strahinja Vuković i Danko Butulija (oba iz Trebinja). Delegat: Mlađan Vidačković (Banja Luka). Posmatrač suđenja: Dejan Radiša (Banja Luka). Žuti kartoni: Ćebić, Blagojević, Ivešić, Hadžimujić, Gavrić (Sloga), Makarić, Arnautović, Bajić (Zvijezda 09). Crveni karton: Bojan Ćebić (Sloga) u 54.minutu.

SLOGA: Matović, Janković, Andrić, Hadžimujić, Lazić (od 80.minuta Aličić), Kojić (od 59. B.Lukić), Gavrić, Blagojević (od 88. Ristić), Ivešić, Ćebić, Radovanović. Trener: Vedran Sofić.

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Guzijan (od 81.minuta Filipović), Arnautović, Mahmutović, Krajišnik, Zlatković, Makarić (od 46. Asentić), Govedarica, Tripković (od 89. Tojčić), Bajić. Trener: Miodrag Pantelić.

Igrač utakmice: Miljan Govedarica (Zvijezda 09)

Fudbaleri Sloge na otvaranju proljećnog dijela prvenstva Republike Srpske poraženi su od ekipe Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine rezultatom 0:2. Stiče se utisak da gosti nisu pružili ništa bolju igru od Sloge. Prvi gol postigli su iz jedanaesterca u 34.minutu, dok su drugi nakon individualne akcije Govedarice 15 minuta prije kraja. Ovom pobjedom Zvijezda je se bodovno izjednačila na liderskoj poziciji sa Rudarom iz Prijedora. Dok će Sloga nakon ovog domaćeg poraza do kraja prvenstva voditi grčevitu borbu za opstanak.

U prvih pola sata igralo se uglavnom između dva kaznena prostora bez izrazitih prilika za postizanje gola. Igrao se 33.minut sudija Karić iz Trebinja pokazao je na bijelu tačku kadaje Saša Blagojević u kaznenom prostoru faulirao Makarića. Siguran sa 11 metara bio je Damjan Krajišnik u 34.minutu za 0:1.

U 54.minutu domaći ostaju saigračem manje na terenu kada  je drugi žuti karton zaradio Bojan Ćebić. Tekao je 69.minut Krajišnik je pogodio stativu gola domaćih, a odbijenu loptu preko gola šutira jedan gostujući igrač. Četiri minuta kasnije u idealnoj prilici našao se Borislav Lukić, ali nažalost domaćih navijača prilika je otišla u nepovrat. Dva minuta kasnije Miljan Govedarica se oslobodio svojih čuvara stuštio se ka golu i lagano matirao Matovića za 0:2 (75. minut).

Po završetku utakmice  trener Sloge Vedran Sofić nije bio raspoložen da da  izjavu za našu televiziju.

Sloga u narednom kolu gostuje lideru Rudaru u Prijedoru, dok će Zvijezda na svom terenu dočekati fenjeraša ekipu Napretka iz Donjeg Šepka.