SLOGA – SLAVIJA 30:25 (16:11)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 400. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Sedmerci: Sloga 4(2), Slavija 8(7). Isključenja: Sloga 16, Slavija 6.minuta.

SLOGA: Bogdanović, Pejić, Alibegović 2, Tulendić 8, Petrušić, Efendić (11 odbrana), Ivanović 9(2), Pavlov 3, Uljarević 1, Gavrić 4, Karanović 1, Mišanović, Milojević 2, Vještica, Bosić. Trener: Danko Panić.

SLAVIJA: Janjić (2 odbrane, sedmerac), Ristić, Benić 3, Tošić 3, P.Tešanović, Domazet 1, Trnčić, Močević (9 odbrana, sedmerac), Lale, Luketa 7(7), Trapara, Tuševljak 1, Vukadin 5, M.Tešanović 3, Močić, Čelica 2. Trener: Boris Tešanović.

Igrač utakmice: Bojan Tulendić (Sloga)

Rukometaši Sloge su na otvaranju drugog dijela sezone na svom terenu porazili ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 30:25. Gosti su pokazali da nisu nimalo naivan protivnik pogotovo u prvih 20 minuta kada  su disali za vratom.

Dobojlije su u 25. minutu se  odlijepile na tri gola razlike. U tim trenucima briljirao je odlično krilo Bojan Tulendić koji je iz kontre rešetao mrežu gostiju. Na desetominutni predah otišli su sa  pet golova prednosti.

U nastavku su prednost održavali, da bi je u nekim momentima i povećali. Šest minuta prije kraja Sloga je vodila rezultatom 27:19, čime je utakmica praktično bila riješena. Sa tri uzastopna gola ”sokolovi” smanjili su na minus pet. Ali to je bilo sve što su uradili. Sloga je mirno privela utakmicu kraju i zasluženo slavila.

Najefikasniji u poraženom  taboru bili su Boris Luketa sa 7 s  tim da je on sve golovo postigao sa linije sedam metara, a Mladen Vukadin je postigao pet. U redovima domaćih njefikasniji su bili Miljan Ivanović sa 9, te Bojan Tulendić sa 7, dok je golman Damir Efendić imao 11 uspješnih intervencija.

RTV Doboj
Nenad Vasić

Prethodni članakFUDBALSKI KLUB VUČIJAK MAJEVAC: Vukovi se spremaju za nastavak prvenstva
Naredni članakDRUGA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – GRUPA 2: Panterke bolje od Kotor Varoša