GORNJI VAKUF – USKOPLJE: Dvorana: u Gornjem Vakufu – Uskoplju. Gledalaca: 1 500. Sudije: Aleksandar Jović i Nedim Arnautović (oba iz Tuzle). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga (GV-U) 3(3), Sloga (D) 10(7). Isključenja: Sloga (GV-U) 12, Sloga (D) 8 minuta.

SLOGA (GV-U): B.Demirović (15 odbrana, 3 sedmerca), Đikić, Rušpić, Halebić 1, Dedić 8, Ljutić 3, Pedić, Biljaka 6, Pokvić, Destanović, A.Demirović, Kahrić, Purić 9, Stanojčić 2, Gudić. Trener: Aleksandar Radosavljević.

SLOGA (D): Bogdanović (10 odbrana), Bajović (3 odbrane), Đurđević 1, Miloš Maksimović, Vladimir Stanković 3, Zekić 3, Ćosić 6, Ristić, Knežević 1, Anđelić 1, Borislav Stanković 1, Bubić 11, Mišanović, Prestaš 2. Trener: Danko Panić.

Igrač utakmice: Arsenije Bubić (Sloga Doboj)

Rukometaši dobojske Sloge remizirali su na vrućem terenu u Gornjem Vakufu-Uskoplju sa domaćim imenjakom 29:29. U prvih 15 minuta igralo se u egalu. Dobojlije su u jednom trenutku imali vođstvo 9:8. Ali onda slijedi serija domaćih 4:0 za 12:8. Na odmor domaći odlaze sa prednošću od četiri gola 15:11.

U nastavku održavali su prednost sve do ulaska u posljednjih 10 minuta utakmice. Dobojska Sloga se nije predavala. Uspjeli su u finišu da dođu do izjednačenja 28:28. U posljednjem minutu Vakufljani postižu gol za novo vođstvo 29:28. Preostalo je bilo pola minute Dobojlijama za napad koji su riješili pogotkom iz cepelina u posljednjim sekundama za 29:29.

Treba reći da su domaći cijelu utakmicu igrali takozvani flaster na organizatora igre Dobojlija Vladimira Stankovića koji je bio odsječen u napadu. Ali nisu mogli da zaustave pogotovo u finišu ostale igrače, koji su se borili za svaku loptu. To je prije svih koristio Arsenije Bubić koji je rešetao mrežu Demirovića. Najefikasniji kod domaćih bili su Admir Purić sa 9 i Amer Dedić sa 8 golova. A kod gostiju izvrsni u ovom meču Arsenije Bubić sa 11 i Haso Ćosić sa 6 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakUlovio soma teškog 98 kg, pomogli mu i hrvatski pecaroši (FOTO)
Naredni članakObilježen Dan sjećanja na narodnog heroja majora Milana Tepića (FOTO)