Košarkaši Igokee poraženi su od Ostendea rezultatom 85:64 u drugoj utakmici plej-ina za plasman u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona.

Košarkaši Ostendea su odlično odbrambeno, ali i napadački, otvorili utakmicu i praktično su za deset minuta riješili utakmicu u svoju korist.

Na minut i 13 sekundi do kraja prve četvrtine vodili su sa 25 koševa viška, bilo je 30:5, a na odmor su otišli sa plus 18 (30:12).

Na poluvremenu je Ostende imao 26 poena prednosti, pa iako je Igokea bila nešto bolja u nastavku, ni u jednom trenutku nije uspjela da zaprijeti.

Igokeu je predvodio Starks sa 16 poena, dvocifreni su bili Tanasković sa 11 i Ilić sa 10 poena.

Ostende je predvodio Randolf sa 21 poenom.

Putnika u Top 16 fazu takmičenja odlučiće treća utakmica u četvrtak u Laktašima.

Prethodni članakЈedinstven odgovor iz Srpske: Prvo povlačenje nametnutog zakona, pa onda deblokada