DOBOJ – Strijelac: 0:1 Škorić u 10. minutu. Stadion: ”Luke”. Gledalaca: 300. Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka). Pomoćnici: Nemanja Šestić (Banja Luka) i Dejan Milovac (Šipovo). Delegat: Dalibor Gvozdić (Nožičko). Posmatrač suđenja: Dalibor Anđić (Prijedor). Žuti kartoni: Tučić (Jedinstvo). Crveni karton: Dušan Ristić (Sloga Doboj) u 67. minutu.

SLOGA (D): Jupić, Janković, Nikolić, Đuranović, Šimić (od 70. minuta Andrić), Vasiljević, Hadžimujić (od 23. Gouhan), Ivešić, Junuzović, Radovanović (od 46. Nuhanović), Ristić. Trener: Milan Draganović

JEDINSTVO: Đakušić, Stjepanović, Gaćeša (od 67. minuta Tučić), Kumić (od 85. Baštinac), Vukobratović, Škorić, Komljenović, Dujaković (od 75. Didić), Petrović, Kondić, Kovljen. Trener: Stojan Timarac.

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Jedinstvo)

Fudbaleri Sloge doživjeli su prvi prvenstveni poraz i to na svojim Lukama od ekipe Jedinstva iz Žeravice 0:1. Treba reći da su fudbalere Sloge na današnjoj utakmici podržali rukometaši.

Jedini gol na utakmici postignut je već u 10. minutu, a strijelac je bio Ognjen Škorić za goste. Od tog trenutka Sloga je pokušavala da napadne ne bi li došla do izjednačenja. Gosti iz Žeravice imali su nekoliko prilika da povećaju svoje vođstvo.

U drugom poluvremenu sudija Ajder nije dosudio očigledan jedanaesterac za Slogu što je izazvalo bijes domaće publike. Imao je još nekoliko grešaka. U 67. minutu Sloga je ostala sa igračem manje na terenu pošto je drugu javnu opomenu zaradio Dušan Ristić.

Ovo je kao što smo već rekli bio prvi poraz Sloge u prvenstvu. Sada im prvoplasirani Borac iz Kozarske Dubice bježi sedam bodova. U narednom kolu Dobojlije gostuju veoma dobroj ekipi Mladosti iz Donje Slatine.