DOBOJ

DOBOJ: Više od 90 mališana na „Konferenciji beba” (FOTO)

„Konferencija beba”u Doboju okupila je večeras više od 90 mališana, a na ovoj manifestaciji je, izbora tročlanog predsjedništva, održano i takmičenje mališana u puzanju i očeva u presvlačenju pelena.

Za najmlađu bebu izabrana je Tamara Sredojević koja ima 13 dana, za najstariju Angelina Ilić, a najviše braće i sestara ima Deni Huseinović.

Najbrža beba u puzanju je Konstantin Delić, a najbrži otac u presvlačenju bebe je Žarko Đurković.

Zamjenik gradonačelnika Doboja Dijana Kalenić zadovoljna je podacima da je od januara do 1. jula rođeno 30 beba u porodilištu dobojske Bolnice, više nego u istom periodu lani.

Kao pronatalitetne mjere grada izdvojila je podršku višečlanim porodicama, sufinansiranje boravka djece u vrtićima, sufinansiranje stambene jedinice mladim bračnim parovima, podršku vantjelesnoj oplodnji, finansiranje udžbenika.

Jedan od organizatora „Konferencije beba” je Udruženje porodica sa troje ili više djece „Ponos”, čiji je predstavnik Marina Protić istakla da ova manifestacija na najljepši način promoviše rađanje i porodicu.

„Konferencije beba” održana je u Parku narodnih heroja, uz podršku grada Doboj i Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske.

Foto: srna.rs

Izvor: SRNA

Related posts

GLORIJA NEDIĆ – SEZONA SNOVA: Plesačica među najboljima na svijetu zatvara 2025. godinu sa istorijskim rezultatima (FOTO)

DOBOJ: Sinoć odigrana pozorišna predstava “X+Y=0” (FOTO)

DOBOJ: Podrška drugara u liječenju učenika OŠ “Vuk Stefanović Karadžić” (FOTO)

Ova web stranica koristi kolačiće kako bi poboljšala vaše iskustvo. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete ih isključiti ako želite. Prihvati Pročitajte više