Nakon velikog preokreta Sloga je slavila nad Igmanom iz Konjica rezultatom 3:2. Gosti su vodili 0:2 nakon 38. minuta igre, ali Dobojlije su preokrenule i došle do tri važna boda.

U 2. minutu odlična prilika za Slogu, loptu je ubacio Nemanja Mihajlović, šutirao je Mario Krstovski, ali je odbranio golman Igmana Ćeman. Kada se ne iskoristi šansa onda slijedi kazna, Igman je iskoristio prvu priliku na utakmici i u 8.minutu poveo preko Demira Jakupovića koji je izašao sam pred Dabića i lagano ga savladao. Sloga je nakon toga imala jednu solidnu priliku. Hladan tuš za domaće navijače uslijedio je u 38. minutu kada je Damir Hrelja izbio pred Dabića i pogodio za vođstvo Igmana 0:2. U 40. minutu dosuđen je kazneni udarac za Slogu nakon igranja rukom od strane Hrelje. Siguran sa bijele tačke bio je Mario Krstovski i smanjio rezultat na 1:2. Samo dva minuta kasnije nova radost za domaće igrače, Ivan Đorić postigao je gol za izjednačenje na 2:2.

U 55. minutu odlično je šutira Leo Janković, a lopta odlazi tik pored gola. Igrao se 69. minut kada Duraković glavom šutira, a loptu hvata čuvar mreže Sloge Elvir Trako. Obrad Starčević u 82. minutu je izveo korner, loptu na drugoj stativi prihvatio je Uglješa Stevanović i pospremio je u mrežu za veliku radost Sloginih navijača i konačnih 3:2.

Bio je ovo odličan vikend dobojskih sportskih klubova, nakon pobjede rukometaša u gostima protiv Borca, sve su to uljepšali fudbaleri i savladali ekipu Igmana. U posljednjem jesenjem kolu fudbaleri Sloge gostuju ekipi Veleža.

SLOGA MERIDIAN – IGMAN 3:2(2:2)

Strijelci: 0:1 Jakupović u 8, 0:2 Hrelja u 37, 1:2 Krstovski (iz jedanaesterca) u 41, 2:2 Đorić u 43, 3:2 Stevanović u 82. Stadion: “Dr.Milan Jelić”. Gledalaca: 600. Sudija: Frano Jelić (Široki brijeg). Pomoćnici: Nebojša Žugić (Banja Luka) i Marijan Ćosić (Široki brijeg). Kontrolor suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo). Delegat: Jasmin Memišević (Breza). Žuti kartoni: Filipović službeni predstavnik Sloge, Dabić, Stapić, Dadić, Trako (Sloga Meridian), Bodul, Velić, Bešagić, Blagojević, Mahmić, Drljević, Hebibović, (Igman)

SLOGA MERIDIAN: Dabić (pd 51. Trako), Hasanbegović (od 23.minuta Dadić), Zajić (od 73. Baštić), Popara, Đorić, Stevanović, Krstovski (od 51. Janković), Stapić, Ristić, Milanović, Mihajlović (od 73. Starčević). Trener: Zoran Ćurguz.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić (od 46.minuta Biber), Velić, Drljević, Hrelja (od 46. Ćubara), Hebibović, Bodul, Blagojević, Mahmić, Jakupović (od 80. Kašić). Trener: Hajrudin Đurbuzović.

Igrač utakmice: Ivan Đorić (Sloga Meridian).

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: SportDC

Prethodni članakDOBOJ: Trijumf Sloge protiv Borca u Banjaluci
Naredni članakDOBOJ: Sutra pormocija Službe za intezivnu medicinu nehirurških grana