Košarkaši Atlanta hoksa savladali su na svom parketu ekipu Vašington Vizardsa sa 118:111 u NBA ligi. Bogdan Bogdanović postigao je 16 poena u pobjedi svoje ekipe.

Aleksej Pokuševski upisao je devet poena u porazu Oklahome od LA Klipersa (99:94).

Atlanta je tako prekinula svoj niz od dva vezana poraza, ali i niz od tri uzastopne pobjede Vašingtona.

Hoksi su nakon prvih 12 minuta stekli osjetnijih 11 poena prednosti, ali su se gosti u drugoj četvrtini vratili i do poluvremena smanjili deficit na samo tri poena.

Za razliku od prve dvije, treća četvrtina bila je znatno tvrđa i na manji broj poena, u čemu se nešto bolje snašla Atlanta, stekavši sedam poena prednosti.

U posljednjoj četvrtini gledala se prava rafalna paljba sa obe strane, pošto je rezultat posljednje deonice bio 34:34, što je bilo dovoljno domaćinu iz Džordžije da upiše pobjedu.

Srpski košarkaš Bogdan Bogadnović postigao je 16 poena i imao po šest asistencija i skokova u redovima pobjedničke ekipe.

Najefikasniji u redovima “jastrebova” bili su Јang sa 26, Bogdanović i Kapela sa po 16 i Rediš sa 15 poena.

Vašington je predvodio Bil sa 24, Kuzma je dodao 18, Dinvidi 14, a Herel 13 poena.

Atlanta nakon sedam mečeva ima skor 4-3, a Vašington 5-2.

Hoksi naredni meč igraju u gostima protiv Bruklina u noći između srijede i četvrtka, dok u istom terminu Vašington dočekuje Toronto.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski postigao je devet poena i imao pet skokova u porazu Oklahome od LA Klipersa.

“Poku” je na parketu proveo oko 15 minuta, a njegovom timu malo je nedostajalo da upiše pobjedu i nad drugim timom iz Los Anđelesa.

Kliperse je ipak do trijumfa vodio raspoloženi Džordž sa 32 poena, Džekson je ubacio 15, a Kenard i Batum po 14.

U redovima Tandera istakli su se Gildžijus-Aleksander sa 28 i Gidi i Bejzli sa po 15 poena.

Prethodni članakU Srpskoj rođeno 25 beba
Naredni članakЈokićevih 23 poena nedovoljno za pobjedu Denvera nad Memfisom (VIDEO)