Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju Portland Trejlblejzersima u trećem meču polufinala plej-ofa zapadne konferencije, poslije četiri produžetka.

Portland je uspio da pobijedi poslije jednog od najinteresantnijih plej-of mečeva u skorijoj istoriji rezultatom 140:137.

Tek drugi put u istoriji NBA lige jedan plej-of meč okončan je poslije četiri produžetka (Boston Seltiks – Sirakjuz Nešnals, 1953. godine, bio je prvi).

Portland je ovom pobjedom došao do prednosti od 2-1 u seriji, a naredni meč na programu je takođe u Portlandu, u ponedjeljak ujutru po našem vremenu.

Nikola Јokić je odigrao sjajan meč, na šta je već navikao košarkašku publiku u ovom plej-ofu. Imao je 33 poena, 18 skokova i 14 asistencija. Već kada je stigao do 63. minuta igre, Јokić je postao košarkaš sa najviše odigranih minuta u jednom meču plej-ofa od pomenute 1953. godine.

Nakon što je Rodni Hud pogodio za Portland u finišu četvrtog produžetka, Јokić je imao priliku sa linije za slobodna bacanja da donese novo izjednačenje, ali je, vidno izmoren, uspio da pogodi samo drugo.

Džamal Mari je stigao do rekorda karijere od 34 poena, dok je Si Džej Mekolum iz Portlanda imao veoma plodonosno veče.

Prethodni članakKrajišnik: Nije bilo lako izdržati sve napade na Republiku Srpsku
Naredni članakAS: Јović u Real Madridu za 60 miliona evra!