Šef Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić poručila je da je ambasador SAD u BiH Majkl Marfi napadima na predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, nasiljem i otimanjem od Republike Srpske praktično počeo “raspakivati” BiH.

Na pitanje Srne da prokomentariše saopštenje Ambasade SAD u kojem je navedeno da se izjavama o Srebrenici skreće pažnja od neuspjeha u rješavanju svakodnevnih pitanja koja, kako navode, najviše zabrinjavaju stanovnike Republike Srpske kao što su rastuće cijene i neodgovorno javno zaduživanje, Vulićeva je rekla da je riječ o bezočnim lažima.

– I dalje bezočno lažete gospodo iz Ambasade SAD. Vi ne doživljavate građane Republike Srpske, odlazite kod onih koje finanisirate i kojima pamet kreirate. Iskrenim građanima Republike Srpske stalo je do dejtonske BiH – rekla je Vulićeva.

Ona je naglasila da su sve laži koje je Ambasada iz Sarajeva plasirala o Republici Srpskoj ka Stejt departmentu pod hipoteku stavile BiH.

– Za sve manje BiH isključivi krivac ste vi – Ambasada SAD u BiH. Ambasador Majkl Marfi koji kao fotograf amater /upoznati bi rekli bolji fotograf neko ambasador/ obilazi Istočnu Ilidžu i Istočni Stari Grad pokušavajući da prikrije činjenicu da demokratski izabrani i imenovani zvaničnici Srpske ne žele da imaju kontakt s njim – navela je Vulićeva.

Ona je ukazala da će biti interesantno čuti objašnjenja ambasadora Marfija krajem sedmice u Tirani specijalnom izaslaniku Stejt departmenta zašto neko ne želi da sa njim razgovara i šta je to tačno ovdje u svom djelovanju “zabrljao”.

– A to se dešava kada se službenik srednjeg ranga vrati u područje gdje bi htio da je ne diplomata nego politički akter. Budućnost Republike Srpske ne treba da vas lažno brine jer imamo svog predsjednika i institucije – dodala je Vulićeva.

Foto: rtrs.tv/Ustupljena fotografija

Izvor: SRNA

Prethodni članakDOBOJ: Povodom Međunarodnog dana Roma zgrada Gradske uprave u bojama romske zastave (FOTO)
Naredni članakDOBOJ: Goganović: Helez da poštuje ustav i da obrati pažnju na političku kulturu