DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 400. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Sedmerci: Eurofarm Rabotnik 2(2), Peking sport univerzitet 8(4). Isključenja: Eurofarm Rabotnik 2, Peking sport univerzitet 8 minuta.

EUROFARM RABOTNIK: Mitrevski (19 odbrana, 4 sedmerca), Ojleski 5, Markoski 6, Madžovski 1, Čurlevski 4, Stjepanović 7, Radović 2, Trajkoski, Ševelev 1, Jotić 8(2), Vegar 2, Kukoski, Građan, Đukić 11, Kuzmanovski, M.Petrovski. Trener: Stefče Alušovski.

PEKING SPORT UNIVERZITET: X.He (2 odbrane), Jiawei Zhang 8(2), Z.He 1, Ksie 1(1), Q.Vang, Y.Vang, Liu (5 odbrana), Gu, Gu 6, Huang 2(1), Čao, X.Vang, Čeng 1, J.Vang 1, Jianjie Zhang 4. Trener: Vlado Šola.

Rukometaši Eurofarm Rabotnik torpedovali su simpatične Kineze ekipu Peking sport univerzitet rezultatom 47:24. Tako da će igrati finale protiv Šartra iz Francuske. Dok će Peking igrati za sedmo mjesto protiv ekipe Izviđač Central osiguranje.

Već od samog starta Eurofarm je nametnuo svoju igru. Međutim, Peking je bio tu negdje sve do 21. minuta kada je rezultat glasio 12:10 za Eurofarm. U narednih šest minuta Makedonci su dodali gas i serijom 6:1 otišli na plus sedam 18:11. Na odmor se odlazi sa rezultatom 21:15 u korist Eurofarma.

U drugom dijelu na terenu je faktički postojao samo jedan tim i to Eurofarm Rabotnik. Iz minuta u minut prednost su uvećavali za konačnih plus 23 (47:24).

Najefikasniji su bili Milan Đukić sa 11 i Lovro Jotić sa 8 golova u ekipi Eurofarm Rabotnik. Kod kineza najbolji su bili Jiawei Zhang sa 8 i Jančao Gu sa 6 golova.

Treba reći da će se prije finalne utakmice odigrati susret veterana Sloge i Gračanice.

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakTV turnir šampiona: Sloga poražena od Krinsa – Sloga- Krins Lucern 22:25 (10:11) (FOTO)
Naredni članakPutevi: Pojačan saobraćaj na graničnim prelazima