DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 700. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik). Sedmerci: Sloga 2(2), Krins Lucern 6(3). Isključenja: Sloga 6, Krins Lucern 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović 1 (18 odbrana, 2 sedmerca), Anđelić 2, Prestaš 4, V.Stanković 7(1), Lazić, B.Stanković, M.Maksimović, Miličević 1, Zekić 5(1), O.Maksimović, Knežević, Bubić 2, Ristić, Žegarac, Ćosić, Bajović. Trener: Danko Panić.

KRINS LUCERN: Harbuz 3(2), Vipf, Blater 5, Relstab, Gavranović 8(2), Oertli, Ejšer (5 odbrana), Ramsajer 1, Šlumpf 2, Delšiapo, Papež 4, Bar (6 odbrana), Lavrič, Hofsteter, Idrizi 2. Trener: Goran Perkovac.

Sloga je na turniru pružila dobre igre. Dostojan otpor pružili su Krinsu iz Luverna, ali su poraženi rezultstom 22:25. Sloga će tako igrati za peto mjesto protiv Vojvodine, dok Krins čeka rezultat posljednje utakmice koja mu određuje sudbinu, da li će igrati finale ili za treće mjesto. Švajcarci su u 6. minutu imali tri gola viška 4:1. Od tog trenutka Sloga je se trgla, a vjetar u leđa davao im je izvrsni golman Milutin Bogdanović. Upravo je on pogodio prazan gol u 25. minutu za izjednačenje 9:9. Na desetominutni predah ipak gosti iz Švajcarske odlaze s golom viška 11:10.

I u nastavku Sloga je držala priključak. Međutim, vidljivo je bilo da im nedostaje snage za brži ritam. U 41. minutu rezultat na semaforu bio je neriješen 15:15. Onda slijedi serija gostiju 3:0 za 18:15 u 46. minutu. Do kraja su stečenu prednost sačuvali za pobječu 25:22.

U pobjedničkom taboru istakli su se Filip Gavranović sa 8 i Adrian Blater sa 5 golova. U redovima Sloge izvrstan na golu je bio Milutin Bogdanović Mikac koji je sakupio 18 odbrana, od tog dva sedmerca. Najubojitiji su bili Vladimir Stanković sa 7 i Vukašin Zekić sa 5 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakTV turnir šampiona: Šartr prvi finalista – Šartr – Vojvodina 29:27 (15:13) (FOTO)
Naredni članakTV turnir šampiona: Goropadni Makedonci za finale – Eurofarm Rabotnik – Peking sport univerzitet 47:24 (21:15) (FOTO)