Španci su pobijedili Šveđane u finalu EP u rukometu.

Španija je novi evropski prvak u rukometu. Reprezentacija Španije pobijedila je Švedsku sa 29:23 (12:14) u finalnom susretu, odigranom u Zagrebu.

“Crvena furija” nikada nije osvojila titulu starog kontinenta – sve do ovog momenta. Odigrali su savršeno drugo poluvreijme i zasluženo došli do vrha Evrope.

Španci su godinama jedna od najkonstantnijih reprezentacija u rukometu, ali nikako nisu uspijevali da dođu do zlatnog odličja. Četiri puta su bili srebrni, dva puta bronzani i sada konačno dolaze do zasluženog zlata.

Tokom drugih 30 minuta igre odlično je branio Arpad Šterbik, koji je priliku na meču dobio tek sredinom prvog poluvremena.

Nekada golman Јugoslavije i Srbije i Crne Gore imao je osam odbrana u ovom dijelu meča.

“Vikinzi” nisu uspjeli da osvoje prvu titulu na EP poslije 16 godina posta, ali zato jesu srebrnu medalju.

Švedska je posljednji put finale igrala 2002. godine i od tada nikada nije uspijevala da dođe do završnice turnira.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Feran Sole, David Balaguer sa pet golova, dok su po četiri postigli Raul Entrerijos, Aitor Arino i Aleks Duševajev.

Kod Šveđana bolji od ostalih bio je Јesper Nilsen koji je postigao pet golova.