SLOGA – IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE 23:31 (14:16)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Sloga 1(1), Izviđač Central osiguranje 3(2). Isključenja: Sloga 2, Izviđač Central osiguranje 6.minuta.

SLOGA: Bogdanović, Pejić, Maksimović, Alibegović 2, Tulendić 3, Petrušić, Efendić (5 odbrana, sedmerac), Ivanović 2(1), Maričić, Uljarević, Gavrić 7, Karanović, Mišanović 3, Milojević 4, Vještica 1, Bosić (4 odbrane). Trener: Danko Panić.

IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE: Ivanković (15 odbrana), Miličević, Mišetić, Alilović 2, Mandić 8(1), Marković, Čutura, Leković, Budalić, Kvesić, Bubalo 6, Kaluđerović 3, Grbavac, Vukić 5, Pavlak 4(1), Vučić 3. Trener: Silvio Ivandija.

Igrač utakmice: David Mandić (Izviđač Central osiguranje)

Rukometaši Sloge poraženi su na svom terenu od Izviđač Central osiguranja rezultatom 23:31(14:16). Ovaj rezultat je previsok i sigurno nije mjerilo pravih snaga, ali eto svojim sopstvenim greškama, te sa nekoliko loših sudijskih odluka Dobojlije su doživjele ubjedljiv poraz.

Sve pohvale idu navijačima Vojvodama koji su zdušno bodrili svoj tim svih 60 minuta. Sa pjesmom su ispratili svoje ljubimce uprkos visokom porazu i pokazali su kako se navija i voli svoj klub, da  se  bodri i kad  gubi i kad pobjeđuje. Gosti iz Ljubuškog su takođe pozitivno bili iznenađeni atmosferom u dvorani.

U prvom poluvremenu Sloga je držala priključak. Imali su vođstvo do 12.minuta kada je na semaforu stajalo 6:5. Dva minuta kasnije gosti su prvi put poveli i to svoje vođstvo nisu ispuštali do kraja. U 28.minutu ”skauti” odlaze na plus tri 12:15. U tim trenucima domaći su napravili nekoliko tehničkih grešeka prije svih Srđan Gavrić, a izvrsno je branio čuvar mreže gostiju Marko Ivanković.

U nastavku katastrofalna igra Sloge. Ljubušaci su bili izvrsni, igrali odlično u odbrani, a i ono što prođe prema golu tamo je bio već pomenuti Ivanković. Povećavali su prednost iz minuta u minut. Izabranici Danka Panića su u periodu do 48.minuta postigli samo tri gola. Maksimalna prednost gostiju iznosila je plus deset 17:27 (48.minut). Do kraja su domaći samo uspjeli da ublaže poraz spustivši ispod deset razklike 23:31.

Najzaslužniji za pobjedu Izviđača bili su pored golmana Ivankovića David Mandić sa 8, te Petar Bubalo sa 6 postignutih golova. U redovima Sloge najefikasniji su bili Srđan Gavrić sa 7 i Aleksandar Milojević sa 4 gola. Bio je ovo prvi poraz Sloge u nastavku sezone.

RTV Doboj
Nenad Vasić

Prethodni članakNakon FILMSKE POTJERE, probijanja barikada i skrivanja u MINSKOM POLJU uhapšen i drugi napadač na policiju
Naredni članakFAIR PLAY LIGA BUDUĆIH ŠAMPIONA: Trofeji idu u Šamac i Gračanicu