Košarkaši Golden stejta su nadigrali Toronto sa 109:104 na gostujućem terenu i došli do izjednačenja u pobjedama poslije druge utakmice finalne serije. Gosti su trijumfovali odličnom timskom igrom kojom su početkom drugog poluvremena načinili rezultatski preokret i došli do pobjede.

Toronto je i u drugu utakmicu ušao sigurno i tokom prvog poluvremena poveo sa dvocifrenom razlikom.

Otišlo se na pauzu u poluvremenu i kada se učinilo da ni u ovom meču neće biti velike neizvjesnosti ko će biti pobjedniik, uslijedilo je iznenađenje.

Iako su gubili sa 12 poena razlike, “Ratnici” u trećoj četvrtini uspijevaju da preokrenu rezultat i pređu u vođstvo. Predvodili su ih Klej Tompson i Stef Kari a tim je za preokret napravio seriju od čak 18:0, da bi u jednom trenutku imali i 13 poena prednosti. Taj dio meča Golden stejt je završio sa 88:80.

U nastavku je Toronto povećao pritisak ali je u izvanrednoj seriji, u kojoj “ratnici” čak pet minuta nisu postigli poen, uspio samo da smanji razliku na dva poena i meč u finišu uvede u neizvjesnu završnicu. Šest sekundi prije kraja Igudala je pogodio trojku za 109:104 i praktično riješio utakmicu.

Klej Tompson je sinoć bio i najefikasniji igrač tima pobjednika sa 25 poena, Stef Kari je dodao 23, Drejmond Grin je imao 17 poena, deset skokova i devet asistencija, a DeMarkus Kazins 11 poena i deset uhvaćenih lopti.

U domaćoj ekipi Kavaj Lenard je bio najefikasniji igrač meča sa 34 poena i 14 skokova, ali im je to slaba utjeha, a slijedili su ga Fred Venvlit sa 17 i Kajl Lauri sa 13 poena.