DOBOJ – KNEŽOPOLJKA 38:34 (17:13)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 50. Sudije: Milenko Mitrović i Mirko Vujić (oba iz Doboja). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Doboj 4(3), Knežopoljka 3(3). Isključenja: Doboj 14, Knežopoljka 18.minuta. Diskvalifikacije (treće iskljućenje): Aleksandra Grabovičkić (Doboj) u 38.minutu, Dajana Krivda (Knežopoljka) u 30. i  Sara Stanivuković (Knežopoljka) u 47.minutu.

DOBOJ: Nikić (odbrana), Jeremić 6(1), Vujić 9(2), Garić 3, Knežević 3, Grabovičkić 3, Radulović 6, Matić, Gajić, Miličević, Petrović 1, Tanasić, Gojković (10 odbrana), Kopić 7. Trener: Ninoslav Cvijanović.

KNEŽOPOLJKA: Darnela Odobašić, Veladžić, Stanivuković 2, Kovačević 13(3), Vukmirica, Mišić 2, Gavranović 1, Međed 6, Krivda 3, Rokić, Stojčić, Kondić (14 odbrana, sedmerac), Hodak 4, Dalijana Odobašić 3. Trener: Bojana Rodić.

Igračica utakmice: Lena Kovačević (Knežopoljka)

Rukometašice Doboja su savladale lidera i glavnog pretendenta na ulazak u Premijer ligu BiH ekipu Knežopoljke iz Kozarske Dubice rezultatom 38:34 (17:13). Ovim su ujedno Dobojke nanijele prvi poraz u prvenstvu ekipi Knežopoljke.

Domaće su  od starta pokazale da žele pobjedu i da skinu skalp do ovog kola jedinoj neporaženoj ekipi. Gošće su se  držale do desetog minuta kada  su vodile 5:6. U tim trenucima domaće sa tri uzastopna gola prelaze u vođstvo 8:6. Najveću prednost izabranice Ninoslava Cvijanovića imale su u 26.minutu 16:11. Na odmor su otišle sa četiri gola prednosti 17:13.

U nastavku domaće su diktirale igru. Održavale su stečenu prednost.Dubičanke su u 55.minutu prišle na minus dva (34:32). U tim trenucima svojim pogodcima Vujićka i Radulovićka vraćaju na 4 gola razlike za svoj tim 36:32. Time je stavljena tačka na ’’i’’ za konačnu pobjedu 38:34.

Treba reći da su u ovoj utakmici sudijski par Mitrović –Vujić dosudili dosta isključenja. Domaće su 14 minuta igrale sa igračicom manje, a gošće 18.minuta. Od  toga treće isklučenje su zaradaile Aleksandra Grabovičkić kod domaćih i Dajana Krivda i Sara Stanivuković kod gošći.

Najzaslužnije za pobjedu Doboja bile su Leontina Vujić sa 9 i Katarina Kopić sa 7 golova. Kod gošći izvrsno je branila Nataša Kondić koja je sakupila 14 uspješnih intervencija, a nezaustavljiva u napadu je bila Lena Kovačevićč koja je postigla 13 golova

RTV Doboj
Nenad Vasić

Prethodni članakPIONIRSKO PRVENSTVO REPUBLIKE SRPSKE ZA ODBOJKAŠICE: Panterke domaćini polufinalnog turnira
Naredni članakDoboj: ” Sat za planetu Zemlju” (Video)