SLOGA – KONJUH 28:27 (17:14)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Nedžad Rastoder (Goražde). Sedmerci: Sloga 6(6), Konjuh 5(4). Isključenja: Sloga 6, Konjuh 8.minuta. Diskvalifikcija (treće isključenje): Sulejman Pejkušić (Konjuh) u 43.minutu.

SLOGA: Bogdanović, Pejić, Maričić, Alibegović 1, Tulendić 5, Petrušić, Efendić (13 odbrana, sedmerac), Ivanović 9(6), Pavlov 4, Uljarević 2, Gavrić 4, Karanović, Mišanović, Milojević 3, Vještica, Đ.Bosić. Trener: Danko Panić.

KONJUH: Sakić, Šarić, Huseinović, Marčeta 4, Pejkušić 2, Omerović (11 odbrana), Kadić 9(1), Smajić 6(3), Bojić (3 odbrana), Rizvić, Brkić 3, Hudić, K.Hamzić, A.Hamzić 3. Trener: Žikica Milosavljević.

Igrač utakmice: Damir Efendić (Sloga)

Rukometaši Sloge umalo da od gotovog naprave veresiju i ispuste pobjedu. U posljednja četiri minuta ušli su sa četiri gola prednosti. Ali izabranici bivšeg proslavljenog reprezentativca Jugoslavije, kasnije Srbije i Crne Gore i bivšeg rukometaša Crvene zvezde iz najboljih dana Žikice Milosavljevića sa tri uzastopna pogodka u posljednji minut ulaze sa golom minusa. Imali su napad za izjednačenje, ali u tom ih je spriječio izvrsni golman Sloge Damir Efendić. Sloga je na kraju slavila protiv Konjuha iz Živinica 28:27 (17:14).

Bila je ovo dinamična i dobra rukometna utakmica. Gosti su u prvom poluvremenu igrali odlično. Nakrilima čuvara mreže Sidika Omerovića držali su konce igre u svojim rukama. U 17.minutu vodili su rezultatom 8:10. Tekao je 22.minut gosti iz Živinica imali su dva gola preimućstva 10:12. A onda slijedi uraganska serija Sloge od 6:0 za preokret i vođstvo 16:12 (28.minut). Na odmor Dobojlije odlaze sa prednošću 17:14.

U drugih trideset minuta ekipe su golove postizale u serijama. U 36.minutu Slogaši su imali prednost 20:15, a onda ”stolari” sa tri uzastopna gola smanjuju na 20:18. Najveću prednost na meču domaći su imali nakon serije od 4:0 u 44.minutu 24:18. Tu razliku držali su do 50.minuta. Ali onda slijedi totalna blokada do kraja meča su postigli samo jedan gol. Kao što smo već rekli umalo da sve to prokockaju i ostanu bez pobjede. Zahvaljujući golmanu Efendiću došli su do trijumfa 28:27.

Najzaslužniji za pobjedu Sloge su već pomenuti golman Damir Efendić koji je sakupio 13 odbrana od toga je zaustavio jedan sedmerac, te Miljan Ivanović sa 9 od kojih je samo tri postigao iz igre ali veoma bitne i bio je nepogrešiv sa  linije sedam metara realizujući svih šest. Bojan Tulendić se pet puta upisao u strijelce ali je imao i nekoliko promašenih zicera, kao i pogođenih stativa. Kod gostiju istakli su segolman Sidik Omerović sa11 uspješnih intervencija, te iskusni Davor Kadić sa 9 i Nermin Smajić sa 6 golova.

RTV Doboj
Nenad Vasić

Prethodni članakDoboj: ” Sat za planetu Zemlju” (Video)
Naredni članakPIONIRSKO PRVENSTVO REPUBLIKE SRPSKE ZA ODBOJKAŠICE: Crvena zvijezda i Panterke idu u završnicu