ŽIVINICE – Dvorana: Gradska. Gledalaca: 500. Sudije: Edin Kulović i Vedad Škaljić (Sarajevo). Delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka). Sedmerci: Konjuh 4(3), Sloga Doboj 6(5). Isključenja: Konjuh 10, Sloga Doboj 10 minuta.

KONJUH: Bečić, Marčeta 4, Husić 5, Sakić 3, Šarić, Pavlak 2, Kišić 3, Begić, Pejkušić 2, Modrić 3, Kamberović (9 odbrana, sedmerac), Smajić 3(2), Pavlović, Radović (2 odbrane), Hamzić 6(2), Husejnović. Trener: Bojan Unčanin.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (14 odbrana, sedmerac), Knežević 1, Đurđević, Bubić 3, Tulendić, Mišanović 2, Prestaš 1, Vladimir Stanković 9, Miloš Maksimović, Zekić 6(4), Borislav Stanković 5, Ristić, Stojanović, Miličević, Ćosić 4(1), Bajović. Trener: Danko Panić.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj)

Rukometaši Sloge kao da su se pretplatili na neriješene rezultate. Zabilježili su šesti prvenstveni remi igrajući u Živinicama protiv domaćeg Konjuha 31:31.

Sloga odlično otvara utakmicu vođstvom 5:1 i 6:2 u 10. minutu. A onda dolazi do neobjašnjivog pada u igri ništa im nije polazilo za rukom. Razbranio je se Kamberović što su njegovi saigrači koristili i serijom 5:0 prešli u vođstvo 7:6 (19. minut). U 23. minutu rezultat je glasio 8:8. A onda domaći postižu tri uzastopna gola za vođstvo 11:8, Tri gola razlike održali su do poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 15:12.

Na otvaranju drugog dijela Sloga pravi seriju 3:0 za 16:15 u 35. minutu. Onda se igralo gol za gol gdje su domaći držali vođstvo jedan do dva gola prednosti. U 48. minutu Dobojlije dolaze do poravnanja rezultata 24:24. Minut kasnije gosti prelaze u vođstvo 25:24. Pet minuta prije kraja Sloga dolazi do plus tri 28:25. U 57. minutu na semaforu je stajao rezultat 30:28 u korist Sloge. A onda što svojim greškama, što i nelogičnim odlukama sudija  ponovo dovode dobijenu utakmicu u pitanje, odnosno nisu uspjeli sačuvati prednost. Domaći uz veliku podršku sa tribina serijom 4:0 za nepuna tri minuta prelaze u vođstvo 31:30. Dobojlije su imale posljednji napad i golom Hase Ćosića 11 sekundi prije kraja dolaze do remija 31:31.

Najefikasniji kod domaćih bili su Kemal Hamzić sa 6 i Mihret Husić sa pet golova. U redovima Sloge Vladimir Stanković postigao je 9, a Vukašin Zekić 6 golova. Narednu utakmicu Sloga u subotu u Osječanima dočekuje ekipu Slobode iz Tuzle.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj