SLOGA (D) – KONJUH 28:31 (14:18)
Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Edin Kulović (Sarajevo) i Vedad Škaljić (Ilidža). Delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka). Sedmerci: Sloga Doboj 8(2), Konjuh 7(6). Isključenja: Sloga Doboj 4, Konjuh 12.minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (9 odbrana, sedmerac), Zekić 7, Djurdjević, Maksimović, Krajišnik, Tulendić 3(1), Ivanović, Stanković 9(1), Petković, Bajović, Pavlov 1, Miličević, Karanović 6, Manjić 2. Trener: Danko Panić.

KONJUH: Bečić, Sakić 3, Husić 4, Šarić 2, Pejkušić, Modrić, Smajić 11(6), Bojić (15 odbrana, 4 sedmerca), Rizvić, Marčeta 5, Brkić 1, Hamzić 2, Čamdžić, Muhović, Husejnović, Jozinović. Trener: Toni Čolina.
Igrač utakmice: Nermin Smajić (Konjuh)
Rukometaši Sloge pružili su najlošiju partiju na domaćem terenu u posljednjih nekoliko sezona. Ovo je prvi poraz Sloge na svom parketu ove sezone, odnosno prvi izgubljeni bodovi. Odigrali su jednu katastrofalnu utakmicu i zasluženo su poraženi od Konjuha 28:31.

Ništa im nije polazilo za rukom. Promašivali su zicere, olako gubili lopte, promašivali sedmerce. Četiri udarca sa sedam metara odbranio im je golman Konjuha, dok su u dva navrata promašili.

Već od starta gosti su poveli. U 8.minuti Konjuh je imao vodjstvo 5:1. Iz minuta uminut prednost su uvećavali. U 19.minutu na semaforu je pisalo 7:12. Domaći i kada bi bili u prilici da smanje oni su griješili. Gosti su to koristili i na odmor otišli sa vodjstvom 18:14.

U prvih deset minuta nastavka Sloga je se trgla. Igrao se 40.minut kada su prišli na gol zaostatka 20:21. U tim trenucima umjesto da dodju do izjednačenja ponovo su pravili početničke greške i dozvolili Živiničanima da se odlijepe. Luka Karanović svojim golom u 46.minutu ponovo je Slogu doveo na minus jedan 23:24. A onda slijedi serija gostiju 5:2 za 25:31 i tu je priči bio kraj. Do kraja su domaći sa tri uzastopna gola Vukašina Zekića ublažili poraz 28:31.

U sivilu Sloge najefikasniji su bili Vladimir Stanković sa 9 i Vukašin Zekić sa 7 golova. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bili su golman Almir Bojić koji je sakupio 15 uspješnih intervencija od čega 4 sedmerca, te nezaustavljivi Nermin Smajić sa 11 i odlični pivot Mirko Marčeta sa 5 golova.

Umjesto da zabilježe pobjedu i upravo rivalu odmaknu devet bodova, zacementiraju se medju prvih šest. Sloga je ovim porazom čak sebe dovela u situaciju da predje u donju polovinu tabele. Dok se Konjuh vraća u igru za plej of. Sloga u posljednjem kolu jeseni gostuje u Vogošći.