Ova godina za pčelare je bila izuzetno loša. Prinos meda u većini društava bio je ispod prosjeka, između pet do 10 kilograma po košnici. Međutim, potražnja i prodaja meda i pčelinjih proizvoda povećani su u odnosu na prethodne godine. Glavni razlog je borba protiv virusa korona, okretanje zdravom načinu života i jačanju imuniteta.

Pandemija virusa korona uticala je da veliki broj stanovnika Srpske u ovoj godini mnogo više vodi zdrav način života, što potvrđuje i anketa koja je provedena među građanima Srpske.

Dodaci ishrani koji jačaju imunitet postali su izuzetno popularni u doba pandemije virusa korona, pa je tako potražnja za medom i pčelinjim proizvodima znatno povećana.

– Potražnja se prilično povećala od marta mjeseca, tako da je na tržištu otprilike nestašica kvalitetnih provjerenih proizvoda – ističe pčelar Milorad Vasić.

Sve više ljudi okreće se prirodnim proizvodima kako bi osnažili imunitet, posebno u ovoj situaciji, kaže pčelar Bojan Nešković, koji ističe da je u odnosu na prethodnu godinu, prodaja povećana za oko 30 odsto.

– Uvijek preporučujem proizvode na bazi matične mliječi, polena i propolisa, zato što te mješavine, takav proizvd djeluje sinergetski –  kaže Nešković i dodaje da je matična mliječ čudotvorna supstanca u kojoj je do sada otkriveno 27 aminokiselina, od kojih su osam esecijalne.

Pored meda, potražnja je povećana i za ostalim proizvodima, poput propolisa, polena, perge. Pčelari kažu da se sad ne može pričati o povećanoj prodaji u intervalima tokom godine, već konstantnom potražnjom za proizvodima radi jačanja imuniteta i borbe protiv virusa korona.

Foto: rtrs.tv

Izvor: RTRS


Prethodni članakLukač: Prioriteti – borba protiv terorizma i svih vidova kriminala
Naredni članakMUP: Najvjerovatnije se radi o gušenju