VUČIJAK – HAJDUK 6:0 (1:0)

MAJEVAC: Strijelci: 1:0 Radić u 17, 2:0 Tripić u 59, 3:0 Tripić u 72, 4:0 Radić u 83, 5:0 Lukić u 87, 6:0 Užar u 90.minutu. Stadion: ’’Polje’’. Gledalaca: 250. Sudija: Goran Ilić (Doboj). Pomoćnici: Dragan Ninković (Doboj) i Nikola Ješanović (Modriča). Delegat: stevo Stupar (Doboj). Žuti kartoni: Bogdanović (Vučijak), Batalević, Živanović (Hajduk).

VUČIJAK: Ninković, Gavrić, Stanišić, Ristić, D.Starčević, Gajić (od 46.minuta Užar), Mladen Živković, Miloš Živković, Mitrović, Radić (od 86. Lukić), Tripić (od 76. Bogdanović).

HAJDUK: Batalević, Ilić, Lazić, Petrović, Živanović, Vasić, Jovičić (od 62.minuta Savić), Mihajlović, Đukanović (od 79. Milomir Pejić), Vasiljević, Došlić.

Igrač utakmice: Saša Radić (Vučijak)

U derbi utakmici 18. kola Područne lige Doboj u veličanstvenom ambijentu pred velikim brojem navijača i jedne i druge ekipe Vučijak je prosto deklasirao ekipu Hajduka iz Kožuha rezultatom 6:0. Vukovi su  tako svojim konkurentima u borbi za titulu pobjegli za pet koraka. Vučijak sada ima 5 bodova više u odnosu na Hajduk i Skugrić 1964. Majevčani su nastavili niz nepobjedivosti, odigrali su četvrtu uzastopnu utakmicu bez primljenog gola. Mreža Draška Ninkovića miruje 360 minuta.

Domaći su došli u vođstvo od 1:0 u 17.minutu preko izvrsnog Saše Radića. Od tog trenutka pa sve do 59.minuta mreže su mirovale. A onda na scenu stupa iskusni Davor Tripić. Prvo je u pomenutom 59.minutu pogodio za 2:0, a u 72.minutu povisio je na 3:0. Vukovi su grogiranog protivnika dokrajčili u posljednjih sedam minuta pospremivši im još tri gola u mrežu. Najbolji igrač utakmice Saša Radić u 83.minutu postiže svoj drugi gol na utakmici za 4:0. Nepun minut po ulasku u igru ’’rezervista’’ Damjan Lukić povisuje na 5:0. Tačku na ’’i’’ i ubjedljivu pobjedu svog tima od 6:0 stavio je Bojan Užar u 90. minutu.

Vukovi ne trebaju da se opuštaju poslije ovog susreta jer prvenstvo još nije riješeno, jer preostalo je još osam kola do kraja. Vučijak u narednom kolu očekuje još jedan težak ispit u Pelagićevu, dok Hajduk dočekuje na svom terenu davljenika Liješće.