Košarkaši Oklahoma Siti tandera savladali su u gostima ekipu Denver Nagetsa sa 119:107.

Nikola Јokić meč je završio sa 22 poena i 16 skokova, dok je Aleksej Pokuševski kao starter imao učinak od 11 skokova i devet poena.

Iako veoma loše rangirana na tabeli Zapadne konferencije, Oklahoma je uspjela da iznenadi Denver i upiše pobjedu u “Bol areni” u Koloradu.

Autsajder iz Oklahome od starta je pokazao Nagetsima da posjeduje kvalitet i u prvom poluvremenu gledala se potpuno egal košarka.

Denver je na pauzu za poluvreme ponio prednost jednog koša, da bi u drugom dijelu utakmice Tanderi zaigrali znatno bolje.

Predvođeni Gildžius Aleksanderom koji je ubacio 29 i Robijem koji je dodao 26 poena, Oklahoma stiže do pobjede na neugodnom gostovanju.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševki bio je starter za Oklahomu, na parketu je proveo skoro 30 minuta, a postigao je devet poena, imao 11 skokova, tri asistencije i po dvije blokade i ukradene lopte.

Denveru nije bila dovoljna veoma solidna partija Nikole Јokića, koji je meč završio sa 22 poena, 16 skokova, četiri asistencije i dvije blokade.

Uz Nikolu, dvocifreni u Denveru bili su još Hajlend koji je ubacio 19 i Forbs koji je postigao poen manje.

Denver je šesti na Zapadu sa skorom 36-26, dok je Oklahoma pretposljednja sa učinkom od 20 pobjeda i 42 poraza.