Nju Orleans Pelikansi su pobjedom protiv Los Anđeles Klipersa 113:100 uspjeli da ovjere mjesto u plej ofu na zapadnoj konferenciji. U ovom meču je Boban Marjanović imao 12 poena uz devet skokova, a Miloš Teodosić nije igrao zbog povrijede. Nikola Mirotić je u ovom meču imao 24 poena uz 16 skokova.

Nju Orleans je već u prvoj četvrtini imao 13 poena prednosti i djelovalo je kao da će tim koji ima mnogo više motiva od eliminisanih Klipersa dominirati tokom cijelog meča. Ipak tim iz Los Anđelesa je došao do preokreta, ali su se Pelikansi uozbiljili, vratili su prednost koju su do kraja samo uvećavali.

Najefikasniji kod pobjedničkog tima bio je Entoni Dejvis sa 28 poena, a fantastičan meč odigrao je i Nikola Mirotić koji je ubacio 24 poena uz 16 skokova.

U Klipersima je Sindarius Tornvel ubacio 20 poena, dok je Boban Marjanović flertovao sa dabl dablom jer je imao 12 poena uz devet skokova.

Košarkaši Denvera pobijedili su Portland Trejl Blejzerse 88:82. Nagetsi će se za mjesto u doigravanju boriti protiv Minesote koja je slavila protiv Memfisa 113:94.

U početku su Denver i Portland bili prilično izjednačeni, ali je Portland u drugoj polovini drugog perioda imao više koncentracije pa je prvo poluvrijeme završio sa sedam poena viška.

Dobra odbrana Trejl Blejzersa i ofanzivni skok su napravili velike probleme Nagetsima pa je Portland veoma brzo stigao do dvocifrene prednosti u trećoj dionici. Tada međutim Denver uspijeva da se rezultatski vrati u život serijom 12:2, a presudno u tim momentima je bilo što je Denver uspio da isparira u skoku Portlandu.

Taj nalet Denvera Portland je najprije odbio da bi Nagetsi koševima Devina Herisa i Nikole Jokića konačno ponovo poveli. Tada je u šuterske probleme imao Džamal Marej, koji je promašio nekoliko potpuno otvorenih trojki, pa je djelovalo da bi moglo sve da pođe po zlu po Nagetse. Ipak Pogocima Vila Bartona i Džamala Mareja Denver ide na plus pet što je bilo dovoljno da se obezbijedi pobjeda.

Nikola Jokić je u ovom meču imao 15 poena, 20 skokova i 11 asistencija, ali je Vil Barton imao više poena, zabilježio je 22. Jusuf Nurkić je bio najbolji kod Portlanda sa 20 poena i 19 skokova, dok je Demijen Lilard ubacio 22 poena.

Minesota je protiv Memfisa prednost prvi put preuzela polovinom druge četvrtine, a do kraja meča je samo uvećavala svoj rezultatski plus. U posljednjoj četvrtini je Minesota bila posebno raspoložena kada je zgazila Grizlise rezultatom 30:19.

Timbervulfsi su igrali veoma dobru odbranu jer su na ovom meču dozvolili svega 41 odsto pogođenih šuteva iz igre Memfisu.

Džef Tig i Karl Entoni Tauns su bili najefikasniji sa po 24 poena u ovom meču, dok je Nemanja Bjelica za 20 minuta na parketu imao dva poena i pet skokova. Ben Meklmor je kod Grizlisa imao 18 poena.