Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da je u Srpskoj u prva tri mjeseca ove godine zabilježen blagi pad industrijske proizvodnje zbog ukupnih poremećaja na svjetskom tržištu, te da je radi toga sa poslodavcima sačinjen paket mjera za pomoć privredi.
– Vlada Republike Srpske je prije 15 dana sa poslodavcima sačinila paket mjera koji bi trebalo da bude prezentovan u četvrtak, 21. maja. Biće publikovano na koji način će se pomoći privredi, koja je pokretač svih aktivnosti – rekao je Minić.
Minić je istakao da je bitno da poslodavci imaju podršku Vlade Republike Srpske.
– Postoje određeni problemi kada je riječ o tržištu. Tu prije svega mislim na drvopreradu, te obućarsku proizvodnju i zato ćemo sve uraditi kako bi u ovim granama bile ispunjene zacrtane norme – dodao je Minić.
Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Izvor: RTRS






