Republika Srpska je na Londonskoj berzi emitovala referentne evroobveznice u iznosu od 500 miliona evra i dobila fiksnu kamatnu stopu od 6,25 odsto sa dospijećem u aprilu 2031. godine, što je važno i povoljno s ekonomskog stanovišta, rekao je predsjednik Fiskalnog savjeta Republike Srpske Milenko Krajišnik gostujući u programu Radija Srpske.

– Emisija je važna, jer je pokazala da su Republici Srpskoj skinuti okovi prilaska međunarodnim finansijskim institucijama, omogućiće refinansiranje prošlih emisija i stabilnost javnih finansija – rekao je Krajišnik.

On je istakao da kamatna stopa od 6,25 odsto nije visoka s obzirom na to da su svjetski inflatorni pritisci veliki i da bi mogli biti još veći.

Foto: srna.rs

Izvor: RTRS