Košarkaši Igokee poraženi su od Nimburka u Pragu rezultatom 86:82 u utakmici 3. kola FIBA Lige šampiona.

Češki tim je mnogo bolje počeo meč i na poluvremenu je imao prednost od 11 poena (46:35).

U drugom poluvremenu Igokea je igrala mnogo bolje u odbrani i polako smanjivala prednost protivnika.

U posljednjoj četvrtini Aleksandrovčani su imali i prednost, ali je onda u finišu Nimburk na individualni kavlitet Hrubana i Hardinga došao do pobjede.

Džerik Harding je meč završio sa 29 poena,a Vojteh Hruban je ubacio 17. Na drugoj strani Dešon Stivens je odigrao najbolju partiju otkako je stigao u Igoku, ubacio je 19 poena i imao 11 skokova, Markel Starks je dao poen manje, Dalibor Ilić je imao 12 poena i osam skokova, a Antabija Voler je dao 10 poena.

Češki tim je sada na učinku od dvije pobjede i poraza, dok Igokea ima pobjedu i dva poraza.

Izvor: RTRS

Prethodni članakDodik-Milanović: Ostvariti legitimno predstavljanje sva tri naroda u BiH (FOTO)