Fudbaleri Milana pobedili su su na “San Siru” u derbiju 14. kola ekipu Lacija sa 3:2.

Meč je riješen u nadoknadi vremena, tačnije u 92. minutu kada je Teo Ernandez pogodio glavom posle kornera za pobedu rosonera.

Bio je to veoma dobar meč u kojem je Milan nastavio seriju nepobjedivosti, dok su gosti stigli do petog poraza u sezoni.

Milan je u susret ušao bez poraza, sa skorom od devet pobeda i četiri remija.

Izabranici trenera Stefana Piolija su pritom bili i oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih igrača. Zlatan Ibrahimović nije predvodio navalu, Frank Kesi je odrađivao suspenziju, a Simon Kjer nije nastupio zbog povrede.

Ipak, i tako su u duel ušli nekako snažnije, odlučnije i već u petom minutu imali su priliku koju nije iskoristio Hakan Čalhanoglu.

Nije de dugo čekalo na gol, svega pet minuta.

Čalhanoglu je ovog puta izveo korner sa leve strane, pronašao je na liniji peterca Antu Rebića koji je skočio pored Marušića i zatresao mrežu.

Svega sedam minuta kasnije, rosoneri su duplirali prednost.

Ovog puta je sudija Marko di Belo pokazao na bijelu tačku pošto je lopta pogodila u ruku Patrisija Gabarona, a Čalhanoglu je bio precizan sa bijele tačke.

Bio je to signal da i Lacio krene ozbiljnije ka golu domaćina.

Uspijeli su u 26. minutu da dođu do penala, Ćiro Imobile ga je izveo ali je Donaruma sjajno odbranio i skrenuo loptu do stative. Ona se na njegovu žalost odbila pravo na glavu Luisu Albertu kojem nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Lacio je do kraja prvog dela bio neštio agilniji, ali se rezultat do odlaska na odmor nije promenio.

Rimljani su nastavili slično i u drugom poluvremenu i to im se isplatilo u 59. minutu.

Sergej Milinković-Savić je poslao sjajnu loptu pred gol Milana, na pravom mestu bio je Ćiro Imobile, “Zlatna kopačka” Evrope u prošloj sezoni je šutirao sa sedam osam metara iskosa sa lijeve strane i lopta je završila u lijevom donjem uglu – 2:2.

Do kraja, Milan je u finišu imao dve sjajne prilike, i to obe za Antu Rebića, prvi put je u 86. minutu Reina sjajno odbranio, a minut kasnije je Hrvat šutirao pored lijeve stative.

Konačno, mat za Lacio stigao je u drugom minutu nadoknade.

Nova neopreznost poslije kornera, kao kod prvog gola Milana. I ovog puta korner sa lijeve strane, skočio je Teo Ernandez i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2.