obojski FK Željezničar je u ranije odloženoj utakmici 10. kola fudbalske 2. Lige Republike Srpske – Zapad, na svom stadionu pobijedio Polet 1926 iz Broda rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je mladi krilni napadač Dobojlija Matija Drljić koji je gol postigao u 21. minutu.

FK Željezničar Doboj – FK Polet 1926 Brod 1:0 / Gol Matije Drljića u 21. minutu

Ovom i pobjedom u prošlom kolu na gostovanju banjalučkom Laušu, Dobojlije su stigle do 8. mjesta na tabeli Lige sa osvojenih 14 bodova. Već u subotu imaće priliku za nova 3 domaća boda jer im u goste dolazi FSA Prijedor, trenutno 12-plasirana ekipa. Sa ta eventualna tri bodam dobojski Željo bi se našao u, prije sezone željenom, gornjem dijelu tabele koji bi im omogućio mirniji, ali nikako i ležerniji pristup utakmicama do kraja prvog dijela sezone.

Današnja utakmica na stadionu “15. april” u Doboju, bila je klasična tvrda ligaša utakmica, mnogo se trčalo, postignut je taj jedan pogodak, a pred sam kraj je Željo mogao i do 2:0 kada je iz odlične prilike na jako teškom terenu Dražen Gostić sa desetak metara šutirao pored gola. Imali su i gosti par prilika, ali je danas bila sigurna odbrana Željezničara predvođena kapitenom Igorom Cvijanovićem i odličnim golmanom Nenadom Jovanovićem.

Pred kraj prvog poluvremena zbog povrede igru je napustio Amir Hadžimujić, sjajni lijevi bek domaćih.

I pred minimalne pobjede, danas se stekao utisak da je dobojski Željezničar, predvođen trenerom Nenadom Jevtićem, jako čvrsta i stabilna ekipa koja je rutinski privela utakmicu kraju iako su u početnih jedanaest danas bila čak četiri juniora, a pred kraj utakmice još dva juniora su ušla u igru.

U sljedećem, 12. kolu Dobojlije dočekuju FSA Prijedor, a Polet gostuje u Banjaluci kod FK Naprijed.

Treba reći i da je sudijska trojkapredvođena glavnim sudijom Milanom Garićem iz Prijedora odlično vodila utakmicu, sve vrijeme su držali stvari pod kontrolom autoritatitvno vodeći utakmcu, praktično bez grešaka.

Foto/Video: olovka.info

Izvor: Olovka.info

Prethodni članakKaran: Rusija jedan od najvećih saveznika i prijatelja Srpske
Naredni članakUzunovićeva nastavila sa agresivnim pristupom; Naredno ročište 30. oktobra (VIDEO)