Devetnaesto kolo Regionalne lige „Centar“ u Banji Vrućici su otvorili domaći Mineral i Rudanka. Gosti su parirali samo u uvodni desetak minuta susreta, a sav ostali tok meča pripao je domaćinu.

Poveo je Mineral u 27.minutu, kada je David Simić izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog gostujućeg igrača, promijenila smjer i završila u mreži nemoćnog Imamovića. U poslednjim sekundama prvog poluvremena Danijel Čović je iz drugog pokušaja uspio da savlada golmana Rudanke i tako se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0. Sve dileme oko pobjednika razriješio je Mladen Jelić u petom minutu nastavka.

MINERAL-RUDANKA 3:0 (2:0)

Teren sa vještačkom travom ZTC-a u Banji Vrućici. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Bukejović (Doboj). Pomoćnici: Dejan Danilović i Davor Maksimović (oba iz Doboja). Delegat: Goran Stojanović (Doboj). Strijelci: 1:0 Simić (27), 2:0 Čović (45), 3:0 Jelić (50). Žuti kartoni: Nešković i Ristić (oba iz Rudanke). Crveni kartoni: Rakanović (Rudanka) u 68.minutu (druga javna opomena).

MINERAL: Živković, Šajinović (od 64. Prodanović), Malackov, V.Simić (od 39. Kusić), Milanović, D.Simić (od 64.Stanković), Jelić, Miladić, Čović, Ostojić (od 61. Kaluđerović), Sekulić (od 46. Osmić).

RUDANKA: O. Imamović, Starčević, E. Imamović, Ristić, Đurić, Rakanović, Spasojević (od 72. Milošević), Žilić, D. Kovačević, G.Nešković (od 46. S.Nešković), Bilić (od 56. P.Kovačević).

Tekst: G.STOJANOVIĆ