U jednom od derbija večeri Boston Seltiksi slavili su kao gosti protiv Minesote 117:109, ali je u centru pažnje bio reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica, koji je odigrao najbolji meč u NBA karijeri.

Seltiksi su odlučujuću razliku ostvarili u prvom poluvremenu, koje su dobili dvocifrenom razlikom 60:46. Domaćin je bolje djelovao u drugom dijelu, i to najviše zahvaljujući upravo Bjelici. Srbin je odlično iskoristio priliku koju mu je ukazao Tom Tibodo da bude starter. Odigrao je 40 minuta, postavio novi rekord karijere od 30 poena (11/16 iz igre, 6/9 za tri poena).

Takođe je zabilježio 12 skokova, čime je došao do dabl dabl učinka, sedmog u NBA karijeri i imao je dvije asistencije. Dabl dabl učinak imao je i Karl Entoni Tauns sa 15 poena i 11 skokova, a najnovija akvizicija Derik Rouz nije zakoračio na parket. Kod pobjednika Kajri Irving 23 poena, Al Horford 20. Ovom pobjedom Boston je zadržao drugu poziciju Istoka sa 46-20, dok je Minesota trećim vezanim neuspjehom pala na šesto mjesto Zapada sa skorom 38-29.

Očekivano nikakvih problema Oklahoma Siti Tanderi nisu imali na svom parketu protiv Finiksa. Zabilježen je ubjedljiv trijumf 115:87, a Rasel Vestbruk je ponovo bio na pragu tripl dabla. Postigao je 27 poena, imao je osam skokova i devet asistencija. Pol Džordž zabilježio je 21 pogodak, Kori Bruer 17, Stiven Adams 16 uz 12 skokova, dok je Karmelo Entoni imao 11 poena. Kod Finiksa Devin Buker bio je najsvjetlija tačka sa 30 poena, a Dragan Bender je imao po tri poena i skoka. Oklahoma je sada sedma na Zapadu sa 38-29, dok je Finiks 14. sa 19-48.