U drugoj polufinalnoj utakmici Kopa Amerike Argentina je izborila plasman u finale pobjedom nad Kolumbijom.

Argentinci su imali prednost nakon prvog poluvremena zahvaljujući golu koji je na asistenciju Lionela Mesija postigao Lautaro Martinez, a u drugom je izjednačenje Kolumbijcima donio Luis Diaz u 61. minuti, kada mu je asistirao Edvin Kardona.

Utakmica je završena neriješeno 1:1, a putnik u finale Kopa Amerike odlučen je izvođenjem jedanaesteraca. Za Argentinu su precizni bili Lionel Mesi, Leandro Paredes i Lautaro Martinez, dok s bijele tačke nije uspio da pogodi Rodrigo de Paul. Huan Kvadrado i Miguel Borja su bili sigurni izvođači za Kolumbiju, dok su promašili Sančez, Mina i Kardona.

Argentinci su tako boljim izvođenjem jedanaesteraca izborili plasman u finale  Kopa Amerike, gdje ih čekaju veliki rivali Brazilci.

Za treće mjesto će igrati Kolumbija i Peru.

Izvor: RTRS

Prethodni članakTegeltija: Savjet ministara brzo odgovara na pitanje parlamentaraca
Naredni članakSrpska uniforma od danas izložena u Vojnom muzeju u Solunu (FOTO)