Košarkaši Atlante, predvođeni Trej Јangom nadigrali Denver sa 125:121 na domaćem terenu i poslije četiri uzastopne pobjede prekinuvši im pobjedničku seriju. Slično iznenađenje, poslije preokreta u finišu meča, priredili su LA Lejkersi savladavši Feniks na gostovanju sa 123:115.

Iako su Nikola Јokić i ekipa dobro ušli u meč i na početku poveli, gosti su uspjeli da načine preokret i prvo poluvreme završe sa prednošću.

U nastavku domaćini su se dobro borili i došli do izjednačenja u četrdesetom minutu, ali zahvaljujući raspoloženom Trej Јangu Atlanta uspeva da do kraja obezbijedi pobedu sa 125:121 i prekine seriju od tri poraza.

Nikola Јokić je opet na 25 sekundi prije kraja smanjio na 123:119 ali ovoga puta ti poeni nisu bili odlučujući kao u ranija dva slučaja. Meč je završio sa 20 poena uz 6 skokova, 7 asistencija, 3 ukradene i 2 izgubljene lopte, a efikasniji od njega sa poenom više bio je Vil Barton.

Trej Јang, koji je predvodio Atlantu, postigao je čak 42 poena i postavio lični rekord sezone, a imao je još 11 asistencija. Sjajno su ga pratili Džabari Parker sa 20 i Len sa 17 poena.

Slična situacija se dogodila u Feniksu gdje su Lejkersi na gostovanju nadigrali Sanse sa 123:115, a poslije nekolito preokreta u toku meča do u pobjede su došli u samom finišu meča.

U timu pobjednika najefikasniji je bio Entoni Dejvis 24 poena, uz 12 skokova, Kajl Kuzma je postigao 23, Leborn Džejms 19, uz 7 skokova i 11 asistencija, a Ražon Rondo je u prvoj utakmici u sezoni upisao 5 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Kod Sansa su se istakli Devin Buker sa 21 poenom i 9 asistencija, isti broj koševa zabeležio je i Riki Rubio, uz 10 asistencija, Eron Bejns je imao 20, a Dario Šarić 18 poena uz 7 skokova i 2 asistencija za 35 minuta.

Јuta je u Solt Lejk Sitiju pobijedila Bruklin sa 119:114 i četvrtim uzastopnim trijumfom ostala na drugoj poziciji na Zapadu sa skorom 8-3.

Košarkaši Filadelfije teže nego što se očekivalo pred svojom publikom pobijedili su Klivlend rezultatom 98:97, a koš odluke 13 sekundi prije kraja postigao je Džoel Embid.

Majami je u meču bez neizvjesnosti nadigrao Detroit sa 117:108 i došao do sedme pobjede u deset mečeva.

Košarkaši Sakramenta nadigrali su Portland sa 107:99 uz sjajnu igru srpskih internacionalaca Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice.