Dominik Tim je savladao Novaka Đokovića sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 7:6 u meču drugog kola grupe Bjorn Borg na završnom turniru u Londonu.

Tim je već obezbijedio plasman u polufinale, a Novak će svoju šansu tražiti u duelu sa Rodžerom Federerom. Taj meč je na programu u četvrtak od 21 čas.

Sjajan meč odigrali su Đoković i Tim. Srpskom teniseru pripao je prvi set u taj-brejku. Uzvratio je Tim u drugom. Velika borba u odlučujućem setu, razmejna brejkova, a potom i neizvjestan taj-brejk iz kojeg Tim izlazi kao pobjednik.

Velika borba od samog starta meča. Novak je na početku djelovao sigurnije i lakše je osvajao svoje servise. Prvu brejk priliku osvojio je u četvrtom gemu i iskoristio je. Međutim, Austrijanac uzvraća već u narednom. Potom srpskom teniser propušta tri brejk prilike.

Usledio je period seta u kome su oba tenisera bila sigurna na svoj servis pa je on rešen u taj-brejku.

Novak je u dva navrata dolazio do mini-brejka prednosti, a Tim uspijevao da se vrati. Međutim, Đoković je bio neumoljiv i pri rezultatu 5:5 je ponovo oduzeo servis protivniku, a potom je bio siguran na svoj i tako riješio set u svoju korist – 7:5 u taj-brejku.

Drugi set donio je mnogo bolju igru Austrijanca, koji uz jedan brejk dolazi do prednosti od 3:0. Novak uspijeva da prekine seriju protivnika, a potom je pokušavao da se vrati u set. Konstantno je pritiskao servis protivnika. Međutim, Tim je uspijevao da odbije negove pokušaje i dobije drugi set sa 6:3.

Na startu odlučujućeg seta, Tim oduziva servis našem teniseru. Novak u šestom gemu vraća brejk i stiže do izjednačenja – 3:3. Potom su oba tenisera bila ubedljiva na svoj servis – 5:4.

Novak poslije velike borbe nije uspeo da se izbori za brejk šansu u narednom gemu. To je pošlo za rukom Timu u narednom gemu, koji osvaja bez izgubljenog poena i došao je u priliku da servisom riješi meč u svoju korist. Međutim, Novak uspijeva da vrati brejk, pa je pobjednik odlučen u taj-brejku.

Novak je dobro ušao u taj-brejk. Dva mini brejka na startu ipak nisu mu bila dovoljna da riješi meč u svoju korsti. Tim je imao više sreće i koncentracije u odlučujućim momentima i riješio je taj-brejk u svoju korist.