Košarkaši Partizana pobijedili su Split rezultatom 86:74 u utakmici 13. kola ABA lige.

Zahvaljujući sjajnom Ognjenu Јaramazu koji je ubacio 29 poena, crno-bijeli su savladali Splićane iako su igrali bez Pejdža i Zagorca.

Domaćin je nešto bolje otvorio meč, vidjelo se da se crno-bijeli dosta muče u šutu i oni su startovali zonom “2-3”, išlo se dosta ispod bloka i to je rezultiralo vođstvom 15:7.

Potom je Filipovski reagovao tajm autom i Partizan pravi kontra seriju, 9:0 i vode sa 17:15 po drugi put na utakmici, da bi dobrom igrom imali prednost 24:21 na kraju prvog desetominutnog perioda.

Јaramaz je drugu dionicu otvorio sa 8 vezanih poena i najavio sjajan performans, ali su Splićani u ovom periodu već imali sedam pogođenih trojki i utakmica je bila u egalu, 33:36…

Potom sjajno zakucavanje Kodija Milera-Mekintajera, nadovezao se i Јaramaz i na poluvremenu je imao 17 poena, a Partizan je vodio 48:42.

Uroš Trifunović je ubacio prve poene u trećoj četvrtini, ali mu je Čampara odmah vratio trojku u narednom napadu, pa je potom Јaramaz preuzeo stvari u svoje ruke i crno-bijeli prvi put dolaze do dvocifrene prednosti, 63:53.

Potom, nešto bolji minuti Splita i onda nesmotrenost Erika Mike i nesportska greška Partizanovog centra, da bi se sa 70:64 u korist gostiju iz Beograda krenulo u posljednji kvartal.

Јaramaz je prvo ubacio prve poene u četvrtini, a onda i zabilježio rampu koja je vodila Partizan do nove pobjede, krajnjim rezultatom 86:74.

Upravo je Јaramaz sa 29 poena bio najefikasniji, 13 je imao Kodi Miler-Mekintajer, a 11 Uroš Trifunović. Na drugoj strani, 18 poena Lukovića, 16 Mesičeka, 13 Marića i 11 Čampare.