Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos u 17. kolu Evrolige sa 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25).

Dejan Radonjić nije mogao da poželi ljepši povratak u Evroligu s crveno-bijelima od ovog, koji je bio dovoljan za šestu pobjedu u elitnom takmičenju, te dobar način da se zaboravi ubjedljiv poraz od Zenita u prošlom kolu, ali i onaj od Igokee minulog vikenda u ABA ligi.

Panatinaikos je bolje otvorio utakmicu, a trojkama Vajta i Meka gosti su stigli do plus šest. To nije obeshrabrilo crveno-bijele koji su strpljivo napadali, a kako je vrijeme odmicalo razlika je bila sve manja, sve do sredine prvog dijela. Sjajnom energijom i trojkom Dejana Davidovca Zvezda stiže do preokreta, a onda se aktivira Kori Volden, koji pogađa tri vezane trojke i nakon serije poena, domaćin prvi period završava sa plus 10.

Do kraja poluvremena Zvezda je pogodila deset trojki iz 18 pokušaja, precizni su bili Kolom, Dobrić, Radanov, koji je na sjajan način iskoristio prve evroligaške minuta u ovoj sezoni. Sa druge strane, Panatinaikos je koliko-toliko u životu držao Nemanja Nedović koji je do odlaska na veliki odmor već imao 12 poena na svom kontu.

U trećoj četvrtini igralo se dosta trvdo, 18 poena za 10 minuta za jedan tim nije previše, a kada oba postignu toliko onda je sve jasno. Crveno-bijeli su igrali po mjeri trenera, veoma čvrsto u odbrani. Panatinaikosu je bilo potrebno preko pet minuta da pronađe put do koša, dok su igrači Zvezde pamteno trošili vrijeme.

U posljednjih deset minuta, Crvena zvezda je ušla na najgori mogući način, dozvolivši gostima da serijom poena zaostatak svedu na sedam poena. Nakon tajm-auta Radonjića, crveno-bijeli su ponovo čvrsto zaigrali u odbrani i odbili nalet “zelenih”. Ipak, u finišu gosti ponovo uspijevaju da se približe, prije svega odličnim šutevima sa distance Papaetrua, a u posljednjih 60 sekundi ušlo se s neriješenim rezultatom (68:68). I ponovo je odbrana bila ključna, O’Brajant je pogodio dva bacanja, a onda Dobrić poslije velike borbe ukrao loptu čime je omogućio da se Zvezda ponovo odlijepi. Pogodio je Papaetru još jednu daleku trojku do kraja, ali to nije uticalo na pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Volden sa 17 poena i pet asistencija i Kolom s 13 poena, a na drugoj strani je Papapetru ubacio 20.

Crveno-bijeli već drugog dana nove godine ponovo izlaze na teren, u utakmici 13. kola ABA lige protiv Zadra u Beogradu. U sklopu Evrolige, Zvezda će ponovo na teren 7. januara, kada će ugostiti Fenerabhče.