Fudbaleri TSC-a pobijedili su Crvenu zvezdu 2:1 (2:0) u Senti u utakmici 29. kola Linglong Superlige Srbije.

Tri dana nakon poraza od Partizana u polufinalu Kupa Srbije (1:0), tim Dejana Stanković doživio je drugi poraz u nizu.

Debitant u takmičenju i najprijatnije iznenađenje Superlige slavio je golovima Borisa Varge i Nenada Lukića.

Ujedno, tim rezultatom došao i do najvećeg trijumfa u istoriji kluba.

U samo šest minuta domaćin je postigao oba pogotka, prvo je Varga iz drugog plana glavom matirao Borjana i u 12. minutu donio 1:0 TSC-u.

Nedugo zatim, Lukić je izveo slobodan udarac sa 18 metara, lopta je zakačila Vukanovića, promijenila putanju i prevarila Borjana – 2:0.P

Poslije tačno sat vremena igre, peh je zadesio crveno-bijele, jer je mladi Željko Gavrić, jedan od najboljih igrača otkako je Dejan Stanković preuzeo mjesto šefa stručnog štaba, doživio povredu. Odmah je signalizirao da neće moći da nastavi meč, pa ga je zamijenio Simić. Tom prilikom je Zvezda obavila četvorostruku izmjenu, jer su ušli i Gobeljić, Milunović i Vulić.

Šansu je dobio i mladi Andrija Radulović, koji je s desne strane uposlio Nemanju Milunovića, koji je primio loptu kod dalje stative, primirio je, pa sa oko šest metara smanjio prednost TSC-a na 2:1.

Ipak, do kraja nije bilo dovoljno izglednih prilika za izjednačenje, pa je Zvezda, kao i u nedavnom derbiju, ostala praznih šaka.