Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca sa 2:1 u meču 27. Kola Superlige Srbije. “Crveno-bijeli” trijumfom izbijaju na prvo mjesto na tabeli u domaćem takmičenju.

Bitna pobjeda izabranika Dejana Stankovića, koji se nakon 300 dana ponovo vraćaju na prvo mjesto na tabeli Linglong Superlige.

Zvezda je od starta nametnula ritam koji joj više odgovora i istakla namejre o pobjedi u Gornjem Milanovcu.

U 32. minutu Vvliku grešku na sredini terena napravio je Aleksandar Dragović, Prestiž je povukao kontru, pravovremeno proigrao Stefana Cvetkovića koji je bio nepogrešiv sa desetak metara i Metalac je poveo.

Bio je to signal za još žešće napade gostiju i to im se isplatilo u samom finišu prvog dijela. Pićini je u 45. minutu pogodio prečku i to je bila najava izjednačenja koje je stiglo samo minut kasnije. Katai je odlično centrirao, Ohi je bio na petercu, skočio je i proslijedio loptu u mrežu za 1:1.

U 56. minutu Mirko Ivanić je poveo loptu, proigrao u pravi čas Milana Pavkova koji je sa desetak metara lagano zatresao mrežu za 1:2.

Prethodni članakDodik: Nulta stopa PDV-a na osnovne životne namirnice
Naredni članakDodik: Džaferović pokušava politiku SDA da zamaskira Dodikom i Rusijom